Maduro Venecuēlā pagarina ārkārtas stāvokli

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro par 60 dienām pagarinājis ārkārtas stāvokli valstī, kas ir ieviests kritiskās ekonomiskās situācijas dēļ, ziņo AFP.

Ārkārtas stāvoklis Venecuēlā ir ieviests kopš janvāra "ārkārtas sociālu, ekonomisku, politisku, dabas un ekoloģisku" apstākļu dēļ, toreiz bija teikts prezidenta dekrētā. Šis dokuments ļauj valdībai pārņemt privātuzņēmumus un to īpašumus, lai nodrošinātu sabiedrībai ēdienu un citas pamatpreces, kuru valstī ļoti pietrūkst.

Mēnešiem Venecuēlas veikalos nav pieejams pienācīgā daudzumā dažādu preču, liekot cilvēkiem stāvēt stundām garās rindās. Lēsts, ka ap 80% dažādu pārtikas produktu un citu preču valstī ir deficīts. Inflācija ir sasniegusi 180% pērn, un Starptautiskais valūtas fonds prognozē, ka šogad tā sasniegs 720%.

Tikmēr Maduro cenšas saglabāt kontroli pār valsti, kuras ekonomika ir atkarīga no naftas eksporta. Piemēram, šonedēļ viņš aizsardzības ministru nozīmēja par atbildīgo pārtikas, medicīnas un pamatpreču izdalē. Bruņotie spēki jau arī pārņēmuši kontroli pār piecām galvenajām jūras ostās.

Maduro gan ekonomiskajā krīzē vaino ASV un vietējo biznesa eliti, kuru mērķis esot viņu gāzt no amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti