Lukašenko režīms piespriedis astoņu gadu cietumsodu žurnālistei par «valsts nodevību»

Baltkrievijas tiesa piespriedusi astoņu gadu cietumsodu neatkarīgā medija "Belsat" žurnālistei Kacjarinai Andrejevai par "valsts nodevību". Žurnāliste jau izcieta divu gadu cietumsodu par "sabiedriskās kārtības pārkāpšanu".

Šī gada septembrī viņu vajadzēja atbrīvot, taču Andrejevai izvirzīja jaunas apsūdzības. Tiesas sēde trešdien notika aiz slēgtām durvīm, bet žurnālistes advokāts bija spiests parakstīties, ka neizpaudīs informāciju par prāvas norisi. Andrejeva atzīta par vainīgu "Baltkrievijas valsts noslēpumu izpaušanā".

28 gadus veco žurnālisti Kacjarinu Andrejevu aizturēja 2020. gada novembrī pēc tam, kad viņa ziņoja par Baltkrievijā notikušajiem protestiem pret valdību. Žurnāliste bija filmējusi, kā omonieši nežēlīgi izrēķinās ar miermīlīgiem protestētājiem.

Pēc aizturēšanas Andrejevas ģimene gandrīz divus mēnešus netika informēta, kāpēc viņu aizturēja un kādas ir viņai uzrādītās apsūdzības.

Esot ieslodzījumā, žurnālistei noteica "uz ekstrēmiskām darbībām vērsta cilvēka" statusu, kas palielināja cietuma administrācijas kontroli.

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska nosodījusi Andrejevas notiesāšanu un nodēvējusi to par režīma atriebību tiem, kas uzdrošinās pretoties un stāstīt pasaulei patiesību par režīma brutalitāti.

KONTEKSTS:

Protesti pret Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīmu Baltkrievijā pastiprinājās pēc 2020. gada augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām. Par to uzvarētāju tika pasludināts līdzšinējais prezidents Lukašenko, tomēr opozīcija apsūdzēja valdošo režīmu plašā vēlēšanu rezultātu viltošanā un pieprasīja Lukašenko atkāpšanos. Opozīcija par patieso vēlēšanu uzvarētāju uzskata Svjatlanu Cihanousku.

Protestu kulminācijas brīdī Baltkrievijas pilsētu ielās izgāja simtiem tūkstošu cilvēku, bet protesti tika ar spēku apspiesti. Daudzi opozīcijas atbalstītāji ir ieslodzīti vai aizbēguši uz ārvalstīm. Eiropas Savienība pastiprināja sankcijas pret Lukašenko režīmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti