Lukašenko dodas uz Maskavu apspriest naftas piegādes un integrāciju

Piektdien, 7. februārī, Krievijā ieradīsies Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, lai tiktos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Uzmanības centrā būs jautājums par Krievijas gāzes un naftas piegādēm Baltkrievijai, no kura ir atkarīgs arī jautājums par abu valstu turpmāko integrāciju.  

Krievijas un Baltkrievijas attiecībās ir iestājies ''patiesības mirklis''. Par to pirms gaidāmās vizītes Maskavā paziņojis Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, abu valstu attiecības novērtējot ar 7 desmit ballu skalā.

Dodoties uz Maskavu, Lukašenko cer atrisināt vairākus sasāpējušos jautājumus, tostarp par naftas un gāzes piegādēm.

Lukašenko dodas uz Maskavu apspriest naftas piegādes un integrācijuUģis Lībietis

  Komentētāji norāda, ka gan nesenā ASV valsts sekretāra vizīte Baltkrievijā, gan lēmums iepirkt energoresursus no rietumvalstīm Lukašenko rokās ir kā instrumenti, lai panāktu Krievijas piekāpšanos un finansiālas atlaides.

  Vienlaicīgi gan tiek atzīts, ka Krievija ļoti labi apzinās Lukašenko visai neapskaužamo un pat bezcerīgo situāciju, tāpēc baltkrievu prezidenta politiskajam blefam un šantāžai netic.

  Šī iemesla dēļ ir arī maz ticams, ka jau piektdien varētu tikt panākta kāda konkrēta vienošanās par gāzes un naftas piegāžu cenām. Vēl mazāk izredžu ir panākt kādu galīgo vienošanos jautājumā par abu valstu integrācijas padziļināšanu, ko sākotnēji bija plānots noslēgt jau decembra sākumā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti