Lukašenko apsūdz politiskos pretiniekus Minskas «slaktiņa» plānošanā

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko otrdien, 4. augustā, apsūdzējis savus politiskos pretiniekus Minskas "slaktiņa" plānošanā un nodēvējis viņus par labi apmaksātiem "ārvalstu aģentiem", kuri mēģina atgriezt Baltkrieviju 90.gadu "haosā". Otrdien sākusies iepriekšējā balsošana pirms 9. augustā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām, kurās Lukašenko galvenajiem konkurentiem aizliegts kandidēt.

Otrdien, 4. augustā, pašreizējais valsts galva Lukašenko, kurš gaidāmajās prezidenta vēlēšanās kandidē uz sesto pilnvaru termiņu, sniedza uzrunu tautai un parlamentam. Tās laikā viņš apsūdzēja savus politiskos pretiniekus "slaktiņa" plānošanā Minskā un nodēvēja viņus par labi apmaksātiem "ārvalstu aģentiem".

Kā uzsvēra Baltkrievijas prezidents, "tie, kas pieprasa izmaiņas, reformas un vecās konstitūcijas atgriešanos, vēlas vienīgi atgriešanos haotiskajos 90.gados".

Pagājušajā nedēļā Baltkrievijā tika aizturēti 33 Krievijas privātās militārās kompānijas "Vagner" kaujinieki. Baltkrievijas drošības dienesti paziņojuši, ka aizturētie kopā ar Baltkrievijas opozīciju plānojuši izraisīt masu nekārtības. Aizturētie norādīja, ka ceļojuši uz Stambulu. Kā uzrunā sacīja Lukašenko, krievu algotņi būtu varējuši lidot caur Novorosijsku vai Krimu, un šo personu melos nav jāklausās.

"Šie cilvēki ir snieguši liecības, ka viņi ir nosūtīti tieši uz Baltkrieviju. Viņiem dotā pavēle bija – "gaidiet pavēli".

Biļetes uz Stambulu ir daļa no leģendas, jo, šķērsojot Krievijas robežu, viņiem taču jau tad bija jāpierāda, ka viņi lido uz Stambulu," klāstīja Lukašenko.

Baltkrievijā otrdien, 4. augustā, sākusies iepriekšējā balsošana prezidenta vēlēšanās. 65 gadus vecais Lukašenko ir panācis, ka viņa galvenajiem konkurentiem aizliegts kandidēt 9. augustā gaidāmajās vēlēšanās. Viņa galvenā konkurente būs 37 gadus vecā Svetlana Tihanovska, kura kandidē sava aizturētā vīra blogera Sergeja Tihanovska vietā. Tihanovskas priekšvēlēšanu mītiņi spējuši piesaistīt plašas cilvēku masas, kas demonstrē sabiedrības neapmierinātību ar Lukašenko režīmu.

Eiropas Drošības un sadarbības organizācija, kas jau 25 gadus nevienas Baltkrievijā notikušās vēlēšanas nav atzinusi par brīvām un godīgām, paziņojusi, ka šogad nesūtīs savus novērotājus uz vēlēšanām, jo Baltkrievija nav laikus nosūtījusi uzaicinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti