Dienas notikumu apskats

Kremlis: Turcijas iebildes nekļūs par šķērsli Sīrijas miera sarunām

Dienas notikumu apskats

Pārbaudot ugunsdrošību sociālās aprūpes iestādēs, VUGD daudzviet konstatējis pārkāpumus

Luhanskā aizvien bloķētas administratīvās ēkas; notikušā apstākļi neskaidri

Luhanskā aizvien bloķētas administratīvās ēkas; notiekošā apstākļi neskaidri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Luhanskā jau trešo dienu administratīvās ēkas aplenkuši un bloķē liels skaits bruņotu cilvēku militārajās formās bez atpazīšanas zīmotnēm. Tiek uzskatīts, ka tie ir separātistu pašpasludinātās „Luhanskas tautas republikas” Iekšlietu ministrijas darbinieki, kas atbalsta svētdien, 19. novembrī, no iekšlietu ministra amata atlaisto Igoru Kornetu. Arī kaimiņos esošās otras separātistu pašpasludinātās „Doņeckas tautas republikas” specvienības kaujinieki trešdien piedalījušies Luhanskas prokuratūras ieņemšanā.

„Luhanskas tautas republikas” līderis Igors Plotņickis savukārt esot devies uz Krieviju līdz ar vairākām citām augstu stāvošām amatpersonām. Par to vēsta Krievijas neatkarīgais laikraksts „Novaja gazeta”.

Pats Plotņickis iepriekš trešdien paziņoja, ka nekur negrasās bēgt.

Viņš notiekošo nosauca par „apvērsuma mēģinājumu”, par to vainoja atlaistā Korneta ambīcijas un solīja tam pielikt punktu. „Mēs nenovērtējām pārkāpumu, bet tagad var teikt – noziegumu daudzumu un būtību, ko pastrādājis bijušais iekšlietu ministrs. Jo iziet uz tādu avantūru kā valsts apvērsuma mēģinājums un varas sagrābšana – aiz tā slēpjas kas daudz lielāks,” pauda Plotņickis.

Aiz notiekošā slēpjas kaimiņu pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas līderu ambīcijas pievienot Luhanskas separātistu teritorijas. Par to ir pārliecināts laikraksta „Novaja gazeta” žurnālists Pāvels Kaņigins, kurš atrodas Luhanskā. Viņa ieskatā, notiekošo diriģē „Doņeckas tautas republikas” līderis Aleksandrs Zaharčenko un viņam pietuvinātās interešu grupas. Telekanālā “Doždj” Kaņigins teica – ja Plotņickis nespēs vienoties ar Maskavu, tad varēs runāt, ka abas separātistu teritorijas var tik apvienotas vienā. Katrā ziņā ierobežotākos finansiālos apstākļos Kremļa ieskatā tas būtu „saprātīgs un loģisks variants”.

„Lielu lomu šajā stāstā spēlē Doņecka. Šīs abas tā dēvētās „republikas” joprojām tiek vadītas no Maskavas. Taču izskatās, ka kādā brīdī Doņecka saņēmusi atļauju, tā teikt, „apēst” [Luhansku]. Varbūt ne pārāk draudzīgā veidā attiecībā uz atsevišķām ietekmes grupām Luhanskā. Tomēr Doņecka sāka izrādīt apetīti attiecībā uz Luhanskas teritorijām,” sacīja Kaņigins.

Kremlis notiekošo Luhanskā līdz šim atteicies padziļināti komentēt, vien norādot, ka Maskavai esot zināms, kādi spēki stāvi aiz situācijas saasināšanās.

To, ka Luhanskas separātistu līderis Plotņickis devies uz Krieviju, ceturtdien paziņoja arī Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Zorjans Škirjaks. Viņš ierakstā “Facebook“ arī apgalvoja, ka Luhanskā iegājušas Krievijas regulārās armijas apakšvienības.

Vēstīts, ka Luhanskā otrdien, 21. novembrī bruņoti cilvēki bez atpazīšanas zīmēm bloķēja administratīvās ēkas. Jau tad “Luhanskas tautas republikas” līderis Igors Plotņickis paziņoja, ka šis ir mēģinājums destabilzēt situāciju, un notiekošo viņš saistīja ar atbrīvoto iekšlietu ministru Igoru Kornetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti