Panorāma

Valmieras teātrī pirmizrāde Aspazijas lugai "Vaidelote"

Panorāma

Nespēj vienoties par valodas mācīšanu ārzemju latviešiem

Londona pēc Briseles teroraktiem

Londonieši: Ir bezjēdzīgi dzīvot nepārtrauktās bailēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pēc Briseles teroraktiem arī citās Eiropas lielākajās pilsētās ieviesti papildu drošības pasākumi un veiktas īpašas operācijas. Francijā un Vācijā aizturēti iespējamie džihādisti un arī Londonā terorisma draudu līmenis noteikts kā augsts. Tomēr cilvēku ikdienu tas pārsvarā būtiski neietekmē.

Lieldienu brīvdienās Londonā ir paredzēti daudzi masu pasākumi, nekas terorisma draudu dēļ nav atcelts. Londonā dzīvojošajai veikala vadītājai Annijai Veisbārdei šķiet, ka ir bezjēdzīgi dzīvot nepārtrauktās bailēs, jo ikdienas steigā tam gluži vienkārši nav laika:

„Tajā brīdī, kad es izdomāju pārvākties dzīvot un strādāt uz Londonu, es jau kaut kādā līmenī zināju, ka tā ir liela pilsēta un ka viss kaut kas var notikt jebkurā brīdī. Un tas var arī nebūt terorisma drauds, kas var notikt, piemēram, stacijā var kāds vienkārši uzbrukt, vai ejot pa ielu tumšā ielā tev var uzbrukt, līdz ar to es zināju, ka ir kaut kāds risks tam.”

Savukārt Elza Zvaigzne dzīvo Londonas rajonā, kur ir daudz musulmaņu, tādēļ uzskata, ka ir muļķīgi viņus vainot.

„Ironiski, tieši Latvijā, man liekas, cilvēki vairāk baidās no musulmaņiem un no teroristiem, kaut gan īstenībā nav iemesla vispār par to uztraukties, un tieši šeit, kur dzīvo 12,4 procenti musulmaņu, cilvēki nebaidās, jo viņi saprot, ka tie ir tieši tādi paši cilvēki kā mēs un ka ir pāris slimi cilvēki, kuri islāma vai vienalga kā vārdā dara briesmīgas lietas. Un viņiem nav nekāda sakara ar lielāko cilvēku daļu, kas tepat apkārt staigā, dzīvo tādu pašu dzīvi kā mēs visi,” saka Elza.

Londonas centrā strādājošais finansists Agris Lauzinieks tic, ka drošības pasākumi valstī ir visaugstākajā līmenī, taču lieka piesardzība nekad nenāk par ļaunu:

„Protams, cenšos uzmanīties, un metro, ja es redzu atstātas somas, nepieskatītas, es momentā kāpju ārā no vagona un ziņoju policijai; cenšos nelidot, kad ir lielas cilvēku plūsmas.”

Horeogrāfs Kirils Burovs apzinās, ka teroristi, visticamāk, varētu uzbrukt lielām cilvēku pulcēšanās vietām, piemēram, viņa darbavietai teātrim:

„Tev joprojām jābrauc uz darbu, tev joprojām jāstrādā, tev joprojām kaut kādas lietas notiek, tā ka īstenībā neietekmē. Ja tu nedomā, tad tu arī neredzi, ka kaut kas notiek. Bet uzreiz, kad tu sāc domāt, skatīties ziņas, tev tiešām paliek drusku tā kā bail.”

Lielbritānija ir valsts ar vislielāko videonovērošanas kameru skaitu pasaulē, tas tiek lēsts ap 6 miljoniem, tātad viena kamera uz 11 iedzīvotājiem. Londonā šādu kameru ir aptuveni pusmiljons - tās atrodas uz ielām, sabiedriskajā transportā, dažādās iestādēs. Tiek izmantotas seju atpazīšanas sistēmas. Ikdienā briti par šādu videonovērošanu ir ārkārtīgi neapmierināti, taču, pastāvot terorisma draudiem, šāda sistēma ļauj justies daudz, daudz drošāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti