Londonas tiesa skatīs Asanža izdošanu ASV

Piektdien, 14.jūnijā, Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā notiks tiesas sēde, kurā tiks skatīta tīmekļa vietnes „WikiLeaks” dibinātāja Džūljena Asanža izdošana ASV.

ASV valdība šonedēļ iesniedza oficiālu pieprasījumu Lielbritānijai izdot vietnes „WikiLeaks” dibinātāju Džūljenu Asanžu. Izdošanas pieprasījums bija gaidāms, kopš ASV varas iestādes pirmoreiz paziņoja par krimināllietu pret vietnes dibinātāju.

Asanžam ASV ir izvirzītas 18 apsūdzības, un Vašingtona mēģina panākt viņa izdošanu par simtiem tūkstošu slepenu ASV dokumentu nopludināšanu.

Londonas tiesa skatīs Asanža izdošanu ASVRihards Plūme

Daži tieslietu eksperti ir izteikušies, ka Asanžam maijā izvirzītās jaunās apsūdzības par Spiegošanas likuma pārkāpšanu var palēnināt vai sarežģīt viņa izdošanu ASV, jo Lielbritānija var tās uzskatīt par apsūdzībām politiskos pārkāpumos.

Vakar Lielbritānijas iekšlietu ministrs Sadžids Džavids apstiprināja Asanža izdošanu Savienotajām Valstīm, piebilstot, ka Asanžs taisnīgi atrodas aiz restēm. Tomēr gaidāms, ka Asanža advokāti apstrīdēs Džavida lēmumu, sākot garu apelācijas procesu Lielbritānijas tiesās.

KONTEKSTS:

ASV Tieslietu ministrija vietnes "WikiLeaks" dibinātājam Asanžam maija vidū izvirzīja 17 jaunas apsūdzības par ASV Spiegošanas likuma pārkāpšanu. Apsūdzības izvirzītas saistībā ar to, ka Asanžs 2010. gadā ieguvis un publicējis slepenu informāciju. Ja vietnes dibinātājs tiks atzīts par vainīgu visās no apsūdzībām, viņam varētu tikt piespriests 175 gadus ilgs cietumsods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti