Londonas mērs aicina rīkot vēl vienu referendumu par izstāšanos no ES

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lielbritānijai ir jāsarīko vēl viens referendums jautājumā par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Uz to aicina Londonas mērs Sadiks Hans. Viņš brīdina, ka Lielbritānijai draud izstāšanās bez pienācīgas vienošanās par turpmākajām attiecībām ar bloku  vai arī izstāšanās vispār bez vienošanās. Tas draudētu ar nopietnām sekām sabiedrībai un ekonomikai, teica leiboristu politiķis. Premjere Terēza Meja līdz šīm izslēgusi vēl viena referenduma rīkošanu, taču viņas piedāvātais turpmāko attiecību plāns radījis šķelšanos arī Mejas pašas vadītajos konservatīvajos.

Londonas mēr aicina rīkot vēl vienu referendumu par izstāšanos no ES
00:00 / 01:30
Lejuplādēt

Laika vairs nav daudz, Lielbritānijai jāizstājas no Eiropas Savienības jau pēc sešiem mēnešiem, taču premjeres Terēzas Mejas valdība izskatās „nesagatavota” un nespēj tikt galā ar situāciju. Tā raksta Londonas mērs Sadiks Hans, izdevumā „Observer” aicinot rīkot vēl vienu referendumu par ''Brexitu''.
 

Hans ir viens no ietekmīgākajiem leiboristu partijas politiķiem, kas parlamentā atrodas opozīcijā un pirms 2016.gada referenduma aģitēja par Apvienotās Karalistes palikšanu Eiropas Savienības sastāvā..

Londonas mērs brīdināja par riskiem, ja Mejas valdība neizdosies panākt vienošanos ar Briseli, un izstāšanās notiks bez tās.

Hans pauda, ka šāds scenārijs var novest pie pusmiljona darbavietu zaudēšanas, personāla trūkuma slimnīcās, zaudējumiem biznesam, un policijai var nākties gatavoties nemieriem sabiedrībā.

Hans teica, ka neuzskata, ka premjerei „Mejai ir mandāts tik klaji spēlēties ar ekonomiku un cilvēku dzīvēm.” Tādēļ britiem vajadzētu dot iespēju balsojumā lemt par jebkādu vienošanos par turpmākajām attiecībām starp Apvienoto Karalisti un Eiropas Savienību, ko Londona panāks ar Briseli, arī gadījumā, ja vienošanās nebūs vispār, un kā izvēles iespēju dot arī variantu palikt Eiropas Savienības sastāvā. „Ir pienācis laiks šo izšķirošo jautājumu izņemt no politiķu rokām un to nodot tautas rokās”, rakstīja Hans.

Svētdien intervijā raidsabiedrībā BBC Londonas mērs teica, ka šis balsojums nebūtu 2016.gada referenduma atkārtojums, bet gan „iespēja britu sabiedrībai pirmo reizi lemt” par šī referenduma rezultātu un sekām:

„Referenduma jautājumam būtu jābūt izvēlei starp vienošanos, ko panāks šī valdība vai palikšanu Eiropas Savienības sastāvā. Ar valdības panākto vienošanos mēs varēsim redzēt, kādas patiesībā būs izstāšanās sekas. Pirms diviem ar pusi gadiem notikušās debates par šo jautājumu bija teorētiskas un abstraktas. Piemēram, breksita atbalstītāji teica dažādas lietas, kas nav izrādījušās patiesas.”

Britu premjere Terēza Meja vairākkārt uzsvērusi, ka viņas valdība neatbalstīts vēl viena referenduma rīkošanu. Uz to viņa atkārtoti norādīja arī šomēnes, laikrakstā Sunday Telegraph paužot, ka „tā paša jautājuma uzdošana būtu demokrātijas liela nodevība un [..] uzticēšanās nodevība”.

Lielbritānijai paredzēts izstāties no Eiropas Savienības jau martā. Taču joprojām nav skaidrs, vai Londonai un Briselei izdosies vienoties par turpmākajām, tostarp, tirdzniecības attiecībām.

Ja vienošanās nebūs, Lielbritānijas izstāšanās var būt haotiska. Premjeres Mejas valdība vasarā publicēja vienošanās priekšlikumu, taču pat viņas pašas vadītājā konservatīvo partijā par to dalītas jūtas un izskanējis, ka daudzi konservatīvo deputāti varētu balsot pret to.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti