Dienas ziņas

Aicina adīt attaisāmus adījumus ievainotajiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Londonas latviešiem savs Ziemassvētku tirdziņš

Londonas latvieši pulcējas tradicionālajā Ziemassvētku tirdziņā

Adventes laikam sākoties, arvien tuvāk Ziemassvētki un biežāk notiek – dažādi tradicionāli pasākumi, tos sagaidot. Šajā nedēļas nogalē Londonas latvieši rīkoja Ziemassvētku tirdziņu, kas ir gadu desmitiem sena tradīcija. 

Par spīti kārtējiem streikiem Ziemassvētku tirdziņā Daugavas Vanagu fonda namā Londonā šogad apmeklētāju netrūkst. Lielākoties tiek pārdotas pašu rokām darinātas lietas. 

"Pirmo reizi esmu iznākusi cilvēkiem parādīt, ko es esmu saadījusi un satamborējusi. Cilvēkiem patīk. Īpaši tās sedziņas patīk. Ir pat pasūtījumi arī," saka rokdarbniece Elita Meilande. 
 
"Katru gadu zīmēju 10 kartiņas ar to, kam tajā gadā man gribas pievērst vairāk uzmanības, vai kas liekas tāds svarīgs, vai kas mīļš šogad. Šogad tēmas ir siltums un mājas, kamīns, vai mājas durvis un iekšā var redzēt, ka ir ģimene un siltums. Un tā katru gadu es mēģinu apkopot, kas tajā gadā īpašs un mīļš ir noticis," stāsta ilustratore Līva Vilnīte-Panteļējeva. "Tikko vēstniece nopirka piecas kartītes saviem ārzemju draugiem. Tas tāds mazs sveiciens, ko var pastkastītē nodot tālāk."

Ir arī pa kādam tirgotājam un darinājumiem no Latvijas.

"Uzaicināja paziņa, draudzene apskatīties, kā šeit latvieši dzīvo. Arī vēl patirgoties. Arī vadīt meistarklasi gan bērniem, gan pieaugušajiem šovakar," skaidro Alūksnes novada Kultūras centra tautas lietišķās mākslas studija „Kalme” pārstāve Ineta Leja.

Tirdziņā noteikti ir arī pa kādam priekšnesumam, tāpat obligāta tirdziņa sastāvdaļa ir loterija, no kuras visi ienākumi pēc tam tiek nodoti Daugavas Vanagu fondam.

"Mantas atnesa... brīvprātīgi ziedojumi no dažādiem cilvēkiem. Un katrs galds, kas te tirgo, ziedoja vienu mantu loterijai. Un tad mēs visu sarakstījām, visus numuriņus, un tagad cilvēki nāk un ir priecīgi, ka var laimēt," saka loterijas rīkotāja Inta Federa.

"Iznāca loterijā veiksmīgi dabūt pilnas biļetes, bet tas ir tikai sākums. Meita uz riekstiņiem skatās. Skatās uz riekstiņiem un viss. Tagad tiem nevaram paiet garām, nu nezinu, kā beigsies iepirkšanās!" priecājas apmeklētāja Rudīte Al-Tahan un Ieva Idonga.

"Visus riekstiņus man izpirka, nav vairs neviena. Cepumus diezgan daudz man pirka, tad rokassprādzītes, tad kādas šallītes, kādu džemperīti, tauriņus, saktiņas," stāsta mājražotāja Rūta Bušaite.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti