Londonā teroristu uzbrukumos vismaz seši bojāgājušie

Sestdienas naktī Londonā uz Londonas tilta noticis incidents – auto ietriecās kājāmgājējos, vēlāk vairāki uzbrucēji sadūruši vairākus cilvēkus.  Policija oficiāli paziņoja, ka divi incidenti tiek izmeklēti kā teroristu uzbrukumi, savukārt vēl viens incidents Voksholā ar tiem nav saistīts. Kopumā uzbrukumos gājuši bojā vismaz seši cilvēki, bet trīs uzbrucējus nošāva policija.

 Vismaz 30 cilvēki ir nogādāti slimnīcās, vēsta BBC, atsaucoties uz mediķiem.

"Mēs arī esam snieguši palīdzību vairākiem cilvēkiem notikuma vietā, kas guvuši mazāk nopietnus ievainojumus," sacīja dienesta direktora palīgs Pīters Rodss.

Pagaidām nav ziņu par Latvijas pilsoņiem, kas būtu cietuši uzbrukumos. 

BBC korespondente Houlija Džonsa, kura nejauši bija notikuma vietā, ziņoja, ka ap pulksten 22.15 pēc vietējā laika baltas krāsas mikroautobuss ar aptuveni 80 km/h lielu ātrumu uzbrauca uz trotuāra, vismaz pieci seši cilvēki ievainoti, bet auto neapstājās un turpināja kustību.  

Raidorganizācija BBC vēsta, ka no auto izlēkušie, kuriem mugurā esot bijušas spridzekļu vestu imitācijas, metušies durt cilvēkus, un par viņu upuriem kļuvuši gan mierīgi gājēji, gan policists.

Kontakti

Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments +371 67016364 

Ārpus darba laika Konsulārā departamenta dežurants  +371 26337711

 e-pasts: [email protected]

Drīz pēc notikuma aculiecinieki ziņoja, ka policija aizturēja kādu personu.

BBC vēsta, ka pēc dažādam ziņām ir notikuši trīs atsevišķi incidenti – auto ietriecās cilvēkos uz Londonas tilta, aptuveni tajā pašā laikā atsevišķs incidents noticis citur Boro tirgū, kur bruņotie policijas virsnieki reaģēja uz incidentu un bija dzirdēti šāvieni, trešais incidents noticis Voksholā.  

Otrs incidents ir noticis netālu no tilta - tirgū "Borough Market", kas ir viens no vecākajiem un lielākajiem pārtikas tirgiem Londonā. Aculiecinieki vēstīja, ka kāds uzbruka cilvēkiem ar garo nazi.

Boro tirgus rajonā kāds apsardzes darbinieks, kurš pārrauga situāciju vairākos krogos, sacīja, ka redzēja, kā trīs uzbrucēji sadūra četrus cilvēkus. Arī kāds cits aculiecinieks sacīja, ka redzēja trīs uzrucējus, vienam no viņiem bijis garš nazis, un viņi uzbruka cilvēkiem apkārt.

Policija oficiāli paziņoja, ka divi incidenti tiek izmeklēti kā teroristu uzbrukumi, savukārt incidents Voksholā ar tiem nav saistīts. 

Casualty Bureau is now open on 0800 096 1233 & 020 7158 0197 #LondonBridge #BoroughMarket pic.twitter.com/bz3K4mhZ3w

Meja tiek regulāri informēta par notikumiem Londonā, un viņa svētdien vadīs valdības ārkārtas reaģēšanas komitejas sēdi, paziņoja premjeres rezidence Dauningstrītā.

Londonas mērs Sadiks Hans raksturoja notikušo kā "šausminošu teroraktu".

"Situācija vēl attīstās, un es lūdzu visus londoniešus un pilsētas viesus saglabāt mieru un modrību, " viņš piebilda.

"Mēs vēl nezinām visas detaļas, bet šis bija tīšs un gļēvs uzbrukums nevainīgiem londoniešiem un mūsu pilsētas viesiem, kas baudīja sestdienas vakaru. Es to nosodu, cik vien stipri tas iespējams," sacīja mērs.

Pagaidām neviens nav uzņēmies atbildību par uzbrukumiem.

"Mēs arī esam snieguši palīdzību vairākiem cilvēkiem notikuma vietā, kas guvuši mazāk nopietnus ievainojumus," sacīja dienesta direktora palīgs Pīters Rodss.

ASV prezidents Donalds Tramps savā tvitera kontā vienā no ierakstiem piedāvāja Londonai palīdzību, bet otrā norāda „mums ir vajadzīgs ceļošanas  aizliegums, kā papildus drošības garants”. Tas nozīmē, ka ASV izmantos šo situāciju, lai vēl stingrāk „nocietinātos”, ieviešot stingrākus iebraukšanas nosacījumus, īpaši pilsoņiem no musulmaņu zemēm, bet tas var skart arī citas valstis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti