Londonā no vairākām torņēkām evakuē iedzīvotājus ugunsdrošības apsvērumu dēļ

Londonā cilvēki evakuēti no simtiem dzīvokļu daudzstāvu bloka mājās - bažās par to, ka namiem nav pienācīgas ugunsdrošības sistēmas. Šāda trauksme izcēlusies pēc aizvadītajā nedēļā notikušā ugunsgrēka daudzstāvu namā, kad bojā gāja 79 cilvēki un daudzi guva ievainojumus. Evakuācija notiek steigā, un daudzi ir sašutuši par informācijas trūkumu.

Londonā no vairākām torņēkām evakuē iedzīvotājus ugunsdrošības apsvērumu dēļIna Strazdiņa

  Simtiem cilvēku pametuši četrus daudzdzīvokļu namus Londonas ziemeļrietumos pēc ekspertu brīdinājuma, ka namiem nav pienācīgas ugunsdrošības sistēmas. Vietējā pašvaldība lielāko daļu cilvēku ir izmitinājusi netālajās viesnīcās, daudzi devušies pie radiniekiem vai draugiem, tomēr vismaz simtam ir nācies pavadīt nakti uz piepūšamajiem matračiem šim nolūkam iekārtotās sporta centra telpās. Eksperti, kuri apsekojuši namus, ir konstatējuši, ka gan nav pietiekami droši un izolēti gāzes vadi, gan pilnvērtīgi nedarbojas durvis uz izejām ugunsgrēka gadījumā, kā arī  namiem būs jāmaina apšuvuma materiāls, kas rada bažas par uguns iespējamu ātru izplatīšanos. „Es zinu, ka tas būs grūti, taču mēs nedrīkstam uzņemties tik lielu risku,” medijiem sacījusi šī Londonas reģiona valdības pārstāve Džeordžia Gulda.

  Paredzams, ka namu sakārtošanas darbi varētu ilgt trīs vai četras nedēļas.

  To iemītniekiem šajās divās brīvajās dienās būs ļauts, tiesa, tikai ugunsdrošības ekspertu pavadībā ierasties mājās un paņemt visas nepieciešamās lietas.

  Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja savā interneta sociālās saziņas vietnes „Twitter” kontā norādījusi, ka domās ir ar visiem māju iemītniekiem, kuriem ir jāpiedzīvo šīs grūtības, kamēr viņu nami atkal būs padarīti droši. Meja arī apstiprinājusi, ka valdība ir nodrošinājusi visu nepieciešamo ekspertiem, kuri šajās nedēļās strādās namos, lai novērstu visas bažas.

  Raidorganizācija BBC vēsta, ka evakuācija no namiem nenotiek vis tik vienkārši, jo daudzi to iemītnieki atzinuši, ka par to, ka viņiem steigšus jāpamet dzīvokļi, uzzinājuši nevis no atbildīgajiem dienestiem vai varas iestādēm, bet no paziņojuma televīzijā. Tādēļ daudzi bija sašutuši un neapmierināti.

  Vairāki arī atzinuši, ka, viņuprāt, tas viss ir pārspīlēti. Kāds iedzīvotājs Edvards Streindžs, kurš mitis viena nama 11. stāvā, BBC sacījis, ka iepriekš jau esot bijuši pieredzēti divi nelieli ugunsgrēki, taču tie ātri esot nodzēsti. Viņš atzinis, ka ģimenei tik zibenīgi pārvākties un uz mēnesi pēkšņi atrast jaunu dzīvesvietu ir ārkārtīgi grūti, jo viņam ar sievu ir mazs bērniņš un kaķis. Par šādu steidzamu evakuāciju šokā ir bijis kāds Otrā pasaules kara cīņas pieredzējis 94 gadus vecais iedzīvotājs  Peters Bertrams.

  Taču britu varasiestāžu steiga ir arī saprotama, tā kā gan premjerministre Terēza Meja, gan citi politiķi un atbildīgie dienesti saņēma milzīgu kritikas vētru pēc tam, kad  Londonā pirms nedēļas strauji nodega daudzstāvu nams „Grenfell Tower”, dzēšot vairāk nekā 70 cilvēku dzīvību.

  Pēc tam sākušās pamatīgas pārbaudes citos līdzīgos namos, atklājot, ka vairāki no tiem neatbilst ugunsdrošības noteikumiem. Kkopumā par nedrošām atzītas 27 augstceltnes 15 dažādos Anglijas rajonos. Pārbaudēs secināts, ka ēkām nav ugunsdroša ārējā apšuvuma. To šīm ēkām un uguns traģēdijā cietušajai “Grenfell Tower” uzstādīja viena firma.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti