Sadaļas Sadaļas

Londonā digitālo atkrituma tvertņu uzstādīšanu saista ar datu aizsardzību pārkāpumiem

Jau vairāk nekā gadu Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā ir izvietotas speciālas digitālas atkritumu tvertnes, kas ir aprīkotas ar speciālām ierīcēm, kam ir iespējams izsekot visus mobilos telefonus, kas paiet tām garām.

Pilsētas amatpersonas ir aicinātas šīs atkritumu tvertnes likvidēt, jo kā norāda britu datu aizsardzības speciālisti šīs atkritumu urnas pārkāpj cilvēku datu aizsardzību. Taču šī projekta autori norāda, ka dati, kas tiek iegūti caur šīm urnām ir visai limitēti, un tie pārsvarā tiek izmantoti statistiskiem pētījumiem.

Šīs atkritumu tvertnes arī kalpo kā digitālo reklāmu stendi. Tādejādi reklāmu izvietotājiem ir izdevība secināt cik bieži konkrētais telefona lietotājs paiet garām šīm atkritumu tvertnēm. Ar bezvada interneta starpniecību šīm atkritumu urnām ir iespēja savienoties ar katra telefona speciālu identifikācijas kodu, kas pēc tam ļauj izsekot telefona lietotāja lokācijas vietas.

Kopumā, kā ziņo britu raidsabiedrība BBC, Londonas centrā atrodas vairāk kā simts šādu digitālo atkritumu tvertņu. Tās tika uzstādītas pirms pagājuša gada olimpiskajām spēlēm, un, kā norāda idejas autori, sākotnēji tās tika domātas kā reklāmas un telefonu aplikāciju jaunumu stendi.

Kompānija arī norādīja, ka pirmajā mēnesī kopumā ar šo atkritumu urnu palīdzību tika izsekots vairāk nekā simts tūkstošiem mobilo telefonu dienā. Kompānijas pārstāvji raidsabiedrībai BBC norādīja, ka informācija kas tiek iegūta no šīm atkritumu tvertnēm ir ļoti limitēta, šifrēta un anonīma un tā pārsvarā tiek izmantota statistiskiem pētījumiem, līdzīgi kā novērošanas kameras, kas fiksē sastrēgumus uz ielām. Ideju autori britu laikrakstam „Telegraf” arī norāda, ka lietotājiem kuri nevēlas būt izsekoti, vienkārši savos telefonos ir jāizslēdz bezvada interneta Wi Fi opcija.

Savukārt, vairākas britu datu aizsardzības organizācijas ir paudušas sašutumu par šim digitālajām atkritumu tvertnēm un ir gandarītas par Londonas amatpersonu lēmumu apturēt šo atkritumu tvertņu darbību. Kā raidsabiedrībai BBC norādīja datu aizsardzības speciālisti tad visām tehnoloģijām, kas apstrādā cilvēku personīgo informāciju ir jāizpilda datu aizsardzības akts. Viņi arī atzina, ka šāda veida sistēma parāda, cik viegli ar telefonu starpniecību ir izsekot cilvēkiem un iegūt informāciju par viņa kustībām, tāpēc ir svarīgi, ka cilvēki ir informēti par šāda veida darbībām vēl pirms tam tas ir noticis.

Līdz ar straujo moderno tehnoloģiju izaugsmi datu aizsardzības speciālisti iesaka cilvēkiem arvien vairāk uzmanīties no savas informācijas publiskošanas, kā arī sekot līdzi dažādu jaunāko tehnikas brīnumu plusiem un mīnusiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt