Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Tautas Panorāma Dzirciems

Panorāma

Lietuvā pulcējas Baltkrievijas atbalsta akcijā

No Londonas atbalsta tautiešus Baltkrievijā

Londonā balkrievu atbalstam rīkotā demonstrācijā piedalīsies arī Latvijas diasporas pārstāvji

Rīt Londonā paredzēta demonstrācija baltkrievu atbalstam, tajā plāno piedalīties arī daudzi mūsu tautieši, gan no vecās, gan no jaunās diasporas, visiem pulcējoties plkst.16.00 parlamenta skvērā pie Vinstona Čērčila statujas. Taču izrādās, ka organizēt demonstrāciju un dažādas citas baltkrievu atbalsta akcijas palīdz ģimene, kas nāk no Latvijas (no Latgales), kuri nespēj vienaldzīgi  noskatīties, kā tiek rupji pārkāptas cilvēktiesības.

Diena Oboiševu ģimenē iesākas, apspriežot jaunākās ziņas no Baltkrievijas. Tā kā svētdienas vakarā paredzēta demonstrācija Londonas centrā, tad šobrīd tiek gatavoti plakāti, šūti Baltkrievijas karogi. Telekomunikāciju projektu menedžeris Staņislavs šūt iemācījies tikai pirms 2 dienām.

"Es tikai zināju, ka šis aparāts saucas šujmašīna. Ar to manas zināšanas par šūšanu beidzās. Tagad jau es principā esmu spējīgs sašūt karogu. Uz doto brīdi baltkrievi ir ļoti apjukuši, un lūdz palīdzību, līdz ar to mēs šujam, un ir sašūti jau 15 karogi laikam," stāsta Staņislavs Oboiševs.

Ģimenei demonstrācija 23.augustā būs jau piektā, daudzi viņus pamanījuši jau iepriekš, turot Latvijas karogus. "Es esmu Latvijas barikāžu dalībnieks, un ļoti labi zinu ko nozīmē aizstāvēt brīvību un neatkarību, tāpēc es devos un došos gājienos aizstāvēt brālīgo Baltkrieviju," norāda Oļegs Oboiševs.

Viss sākās brīdī, kad ģimene devās uz pirmo demonstrāciju pie Baltkrievijas vēstniecības atbalstīt baltkrievus, kas protestēja pret vēlēšanu rezultātu falsifikāciju.

"Pirmais jautājums – sakiet lūdzu, no kurienes jūs nākat, no kuras Baltkrievijas pilsētas? Mēs esam no Rīgas, tā nav Baltkrievijas pilsēta, tā ir Latvijas galvaspilsēta! Varbūt jūs esat Baltkrievijas pilsoņi? Nē, mēs esam Latvijas pilsoņi. Nu tad apmainās ar kontaktinformāciju, vai jūs gatavi palīdzēt! Jā, super. Kaut kādā veidā vienā brīdī tas pārtop no vienkāršas stāvēšanas pūlī uz vairāk aktīvu darbošanos. Palīdzēt kaut ko organizatoriski, parunāt, iedot kādu interviju, piesaistīt žurnālistus no dažādiem kanāliem un valstīm," stāsta Staņislavs Oboiševs.

Ir arī izgatavots 35 metrus garš karogs, lai pievērstu vairāk cilvēku uzmanību.

"Pie mums nāk arī angļi un viņi jautā, viņi nesaprot. Mēs demonstrācijās skandinām – "Stop killing people". "Free Belarus". Viņi nesaprot, kas par killing, kas par nogalināšanu. Viņi vispār nesaprot, demonstrācijās stāv visi balti cilvēki, un nesprot, par ko mēs vispār runājam. Viņi uzdod jautājumus – par kādu nogalināšanu jūs vispār runājat. Un tad mē parādam tos cilvēkus ar izdurtajām acīm, ar saplēstajām mugurām, ar nežēlīgākajiem zilumiem, kā izskatās cilvēki, kuri tika vienkārši spīdzināti," skaidro Janīna Oboiševa.

Par zvērībām ģimene uzzina nepastarpināti no saviem draugiem un paziņām Baltkrievijā. "Ka viņi 3 dienas nezin, kur viņu bērni atrodas. Un tad šis jaunietis, viens no viņiem, pēc 3 dienām ir atgriezies mājās un parādijis to, kā viņš izskatās. Nu to, ka viņš ir morāli sagrauts un iespaidots. Viņš ir viss zilumos, viņš ir traumēts psihiska un fiziski," stāsta Janīna Oboiševa.

Ģimenes mājā uz brīdi ienākusī baltkrieviete baidījās atklāt savu vārdu un seju, taču ar asarām acīs stāstīja par to, kas notiek Baltkrievijā. "Ir ļoti daudz ievainoto, ir ļoti daudz nogalināto pašu mājās. Ārsti neziņo par patiesību par to, cik ir mirušo, kas ir cietuši no varas struktūrām. Cilvēki tiek nogalināti māju koridoros, cilvēki tiek tvarstīti metro, dodoties mājās no darba. Cilvēkus izvaro, spīdzina," saka baltkrieviete.

Baltkrievi šobrīd ir ļoti iebaidīti, arī tie, kuri dzīvo ārzemēs, tādēļ nepieciešams atbalsts. "Mēs esam gatavi turpināt iet ielās, turpināt piesaistīt cilvēku uzmanību uz notiekošo Baltkrievijā, un būt par tādu ruporu, kas vienkārsi saka – cilvēki, lūdzu, pievērsiet uzmanību, tam kas otiek mūsu kaimiņvalstī ar vienkāršiem miermīlīgiem cilvēkiem. Tāpēc turpinašim aizstāvēt viņu intereses, mēģināsim jebkādā veidā viņiem palīdzēt. Likuma robežās, protams," uzsver Staņislavs Oboiševs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt