Panorāma

Baltijas ceļš Briselē

Panorāma

Panorāma

Londonā atzīmē LU simtgadi

Londonā atzīmē Latvijas Universitātes simtgadi

Londonā aizvadītas Latvijas Universitātes simtgades svinības, kurās piedalījās dzejniece Māra Zālīte. Latvijas Universitātes svētki Anglijā šogad tiek svinēti Londonas igauņu namā - vietā, kur savulaik bieži pulcējusies latviešu sabiedrība.

"Mēs svinējām no 54.gada līdz 91.gadam, katru gadu. To organizēja Dienvidanglijas korporācijas kopa, kas bija vīriešu korporācijas, bet tad ar neatkarības atgūšanu tā svinēšana pārtrūka, un tagad jau trešo gadu mēs, dzintras un arī šogad imērija, esam atjaunojušas šo tradīciju," pastāstīja studenšu korporācijas "Dzintra" Anglijas kopas seniore Rūta Abakuka.

Katrās svinībās piedalās īpašs viesis ar akadēmisko runu. Šogad tā bija rakstniece Māra Zālīte.

"Es gribētu pateikt, ka es ļoti cienu trimdu un jauno diasporu, kas mums tagad pasaulē ir, bet es tomēr vēlētos, lai daudzi, ja ne visi tomēr atgrieztos Latvijā.

Jūs mums esat vajadzīgi, bez jums mums neiet kā nākas. Un Latvijas spēku nevajadzētu izmētāt pa visu pasauli, vajadzētu tomēr koncentrēt savā zemē.

Un tādēļ mans lielākais sapnis un vēlējums – ka tautieši sāktu atgriezties. Arvien vairāk, arvien vairāk," aicināja rakstniece, studenšu korporācijas "Dzintra" goda filistre Māra Zālīte.

Tautieši bija ļoti priecīgi par iespēju satikt Māru Zālīti dzīvē un pārmīt kādu vārdu.

"Mums ļoti laimējās, ka mēs vakar dažas arī dabūjām ar viņu vakariņot. Un tā uzzināt mazliet neformālāk viņas domas. Un tas ir vienkārši nepāspējami! Jo es ļoti priecājos par viņas rakstīto, un dabūt personīgi ar viņu satikties bija kaut kas sevišķs!" atzina studenšu korporācijas "Dzintra" locekle Anita Nāgelis no Vašingtonas.

Pasākumu kuplināja Londonas latviešu koris, izpildot dziesmas ar Māras Zālītes vārdiem, arī klausītāji dziedāja līdzi.

Kā jau lielākā daļa diasporas pasākumu, arī šis noslēdzās ar saviesīgo daļu un nelielu cienastu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti