Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Londonā atzīmē eiropiešu dienu

Londonā atzīmē eiropiešu dienu

Sestdien, 21. septembrī, Londonas pilsētas halli rotāja arī Latvijas karogs, jo pašvaldība īpaši atzīmēja eiropiešu devumu Londonas attīstībā. Vairāki cilvēki saņēma pastāvīgā rezidenta statusa, iegūstot juridiskas tiesības strādāt Lielbritānijas galvaspilsētā. 

Londonas pilsētas halle atrodas gleznainā vietā Temzas krastā, ikdienā tur strādā Londonas dome un pilsētas mērs. Taču pasākuma laikā telpas bija atvērtas visiem. 

Viens no centrālajiem pasākumiem bija jaunā rezidenta statusa iegūšanas ceremonija. Oficiāli tāda gan nemaz nav, taču Londona īpaši vēlējās uzsvērt to, ka novērtē eiropiešu devumu.

"Mana mamma piedalīsies, viņa ies pāri skatuvei un saņems puķes. Viņa reprezentē Horvātiju. Esmu atnākusi ar savu ģimeni, ar savu vecmāmiņu un mammu. Esmu drusku uztraukusies," tā londoniete Izabella.

"Tas attiecas uz visiem eiropiešiem, un tieši uz tiem, kuri ir no Latvijas – paldies jums! Paldies jums par milzīgo ieguldījumu mūsu pilsētā," pateicās Londonas mērs Sadiks Hans.

Eiropiešiem bija iespējams konsultēties ar juristiem par jaunā statusa iegūšanu un imigrāciju, par to bija liela interese.

"Gribēju tiešām redzēt, kā cilvēki integrējās Londonā, nu, un pašam man bija daži specifiski jautājumi, ko uzdot par jauno dzīvošanas un palikšanas kārtību pēc breksita, ja tāds būs," pastāstīja Egīls Griķis, kurš dzīvo Londonā.

"Mana sieva ir ļoti norūpējusies par to, ka var zaudēt tiesības dzīvot šajā valstī, ko ļoti mīl. Un viņa ir apbēdināta, jo jūt, ka britiem nepatīk ārzemnieki," skaidroja Meksikas pilsonis Havjērs Šaniva.

Tikmēr londoniete, Itālijas pilsone Dora Viljams atzina, ka "dažkārt sajūta ir ļoti depresīva, redzot, ka tiesības brīvi pārvietoties Eiropā tev ir atņemtas". 

Apmeklētājiem bija iespēja piedalīties dažādās diskusijās un spēlēs, piemēram, lasīt tekstus citās valodās. Turpat varēja nobaudīt dažādu tautu ēdienu. Varēja arī izgatavot nozīmītes ar savu vārdu.

Kāds mākslinieks prezentēja savu ideju par Apvienotās Karalistes karoga nomainīšanu ar jaunu.

"Britu karogs neparāda visu britu pilsoņu kultūru dažādību, un es gribēju parādīt, cik dažāda ir šī valsts, un es radīju jaunu karogu," ideju skaidroja mākslinieks Hills Vualemturons.

Taču daži bija ieradušies nevis svinēt, bet izteikt savu neapmierinātību.

"Nepiekrītu mēram, jo viņš ļauj riteņbraucējiem pārvietoties Londonā, daudzi ir miruši. Mums ir atņemta televīzijas licence, kas bija par brīvu vecumā no 75 gadiem," neapmierinātību pauda brits Sidnijs Sīms.

Taču lielākā daļa bija sajūsmā.

"Es šeit ierados, lai sešus mēnešus mācītos angļu valodu. Pirms 44 gadiem. Un es absolūti mīlu šo vietu -dažādības, cilvēku dēļ, kas ieradušies no visas pasaules," saka Spānijas pilsone Margarita Diēra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti