Lietuvas prezidents Eiropas līderiem dāvinās seriālu par Černobiļas AES katastrofu

Eiropas Savienības valstu līderi piektdien pulcēsies uz sanāksmi Portugālē, un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda saviem kolēģiem sarūpējis neparastu dāvanu: viņš nolēmis dāvināt TV seriāla “Černobiļa” ierakstu kopijas, lai pievērstu uzmanību draudiem, ko Lietuvas un visas Eiropas drošībai rada Astravjecas AES netālu no Lietuvas robežas.

ASV kompānijas “HBO” seriāls “Černobiļa” pirms pāris gadiem izpelnījās plašu atzinību, jo tajā ļoti precīzi bija attēloti notikumi pirms un pēc Černobiļas katastrofas 1986. gadā. Daudzas seriāla ainas tika filmētas Lietuvā.

Lietuvas amatpersonas apgalvo, ka līdzīgus draudus rada Baltkrievijas uzbūvētā Astravjecas AES, kas atrodas tikai 50 km attālumā no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas.

Lietuvas prezidents uzskata, ka Černobiļas AES katastrofa bija traģiska mācība un Eiropa nedrīkst pieļaut šādu notikumu atkārtošanos.

KONTEKSTS:

Elektrības ražošana Astravjecas atomelektrostacijā sākta pērn 3. novembrī. Lietuva un pārējās Baltijas valstis uzskata staciju par bīstamu, it īpaši ņemot vērā, ka tā atrodas tikai 50 km attālumā no Viļņas.

Eiropas Parlaments ir pieņēmis recolūciju, pieprasot apturēt Astravjecas AES ekspluatāciju. EP deputāti uzskata, ka Astravjecas AES ir “Baltkrievijas un Krievijas ģeopolitisks projekts, kura būvēšana un nākotnes darbība ir iespējams drauds Eiropas Savienības dalībvalstu drošībai, veselībai un vides aizsardzībai”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti