Lietuvas prezidente premjera amatam izvirza «zaļzemnieku» Skverneli

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite premjerministra amatam oficiāli izvirzījusi oktobrī Seima vēlēšanās uzvarējušās Zemnieku un zaļo savienības kandidātu, bijušo iekšlietu ministru Sauļu Skverneli. Viņa partija jauno Lietuvas valdību veidos kopā ar sociāldemokrātiem.

Prezidente Grībauskaite uzsver, ka pret jauno valdību izturēsies konstruktīvi, taču būšot arī prasīga. Viņa nosauca četras jaunās valdības prioritātes:

  • iedzīvotāju sociālā aizsardzība,
  • ekonomiskā izaugsme,
  • caurskatāmas valsts pārvaldes sistēmas pilnveide,
  • aizsardzības spēku stiprināšana.

Skvernelis pateicās prezidentei par uzticību un uzsvēra, ka viņa vadībā jaunā Lietuvas valdība strādāšot pie valsts ekonomikas uzlabošanas un centīšoties vairot iedzīvotāju uzticību valdošajiem politiķiem. 

Jau iepriekš Zemnieku un Zaļo līderis Ramūns Karbauskis vairākkārt ir norādījis, ka premjera amatā labprāt gribētu redzēt kādreizējo policijas priekšnieku un bijušo iekšlietu ministru Sauļu Skverneli.

Ziņots, ka Seima vēlēšanās oktobra sākumā negaidītu uzvaru svinēja Zaļo un zemnieku savienība. Tiem iepriekšējā Seimā bija tikai viens mandāts. Viņi gan runā ar koalīciju par sociāldemokrātiem, taču grib visus augstākos un ietekmīgākos amatus sev.  

Salīdzinājumā ar iepriekšējām vēlēšanām politiķu nomaiņa Seimā bijusi ievērojama – tikai 59 no 141 deputāta saglabāja vietu arī jaunajā sasaukumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti