Lietuvas prezidente apstiprina trīs ministru atlaišanu

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite parakstījusi dekrētus, ar kuriem tiek atlaisti trīs valdības locekļi – izglītības un zinātnes, kultūras un vides ministrs.

Tiesa, kultūras ministre amatu atstās tikai 21. decembrī. Viņa lūgusi prezidentei laiku, lai pabeigtu iesākto kultūras stratēģijas izstrādi.

Iepriekš Lietuvas prezidente pilnīgu atbalstu pauda tikai izglītības ministres nomaiņai. Ceturtdien, 6. decembrī, īpašas steidzamības kārtībā Grībauskaite iesniedza Seimā likuma grozījumu projektu, kas atvieglotu jaunās skolotāju darba samaksas sistēmas īstenošanu.

Pašlaik daļa streikojušo skolotāju atgriezušies darbā, bet citi vēl turpina streiku.

KONTEKSTS:

Skolotāji Lietuvā streiko jau ceturto nedēļu, pieprasot mainīt darba apmaksas struktūru, palielināt algu koeficientus un samazināt skolēnu skaitu klasēs. Izglītības ministre viņu protestus iepriekš nosauca par “šovu”. Grībauskaite nolēma uzņemties iniciatīvu šajā jautājumā un pati tikās ar nozares profesionāļiem.

Par nodomu mainīt minētos trīs ministrus premjerministrs Sauļus Skvernelis paziņoja pirmdien, 3. decembrī. Viņš gan uzsvēra, ka šis lēmums nav saistīts nedz ar skolotāju streiku, nedz valstī notiekošajiem protestiem pret mežu izciršanu aizsargājamajās teritorijās. “Ir dažas nozares, kur es gribētu redzēt lielāku progresu, lielāku dinamiku un stiprāku izlēmību. Tāpēc es nolēmu nomainīt trīs ministrus,” sacīja Skvernelis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti