Lietuvas premjers: Eiro garantēs Lietuvas ekonomisko un politisko drošību

Eiro garantēs Lietuvas ekonomisko un politisko drošību, kā arī dos iespēju Lietuvas  ekonomikai straujāk attīstīties, paziņoja Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs svinīgajā ceremonijā Viļņā, kurā dažas minūtes pēc pusnakts viņš no bankomāta izņēma pirmo eiro banknoti.

"Eiro būs mūsu ekonomiskās un politiskās drošības garants, tas arī ļaus ātrāk attīstīties dzīvotspējīgai ekonomikai, radot jaunas darbavietas un palielinot cilvēku ienākumus," sacīja Butkevičs.

Latviju ceremonijā pārstāvēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, bet Igauniju - premjerministrs Tāvi Reivass.

Igaunijas premjers sacīja, ka "pievienošanās eiro zonai ir ne tikai uzvara Lietuvai, tā ir uzvara Igaunijai, Latvijai un visai eiro zonai. Eiro zona šodien ir ieguvusi ne tikai jaunu dalībvalsti, bet dalībnieci, kas ir uzticīga visiem svarīgajiem kritērijiem".

Vēl ceremonijā piedalījās eirokomisārs no Lietuvas Vītenis Andrjukaitis, kā arī Lietuvas finanšu ministrs Rimants Šadžus un centrālās bankas prezidents Vits Vasiļausks. Katrs ceremonijas dalībnieks no bankomāta izņēma 10 eiro naudaszīmi.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite savā televīzijā demonstrētajā Jaungada uzrunā valsts iedzīvotājiem nosauca eiro ieviešanu par Lietuvas "iespēju augt un būt mūsdienīgai Eiropas valstij, izvirzīt jaunus mērķus un droši skatīties nākotnē".

Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma Lietuvu ar eiro ieviešanu apsveica iepriekš ierakstītā videouzrunā lietuviešu valodā, kas tika pārraidīta Lietuvas televīzijā.

Jau ziņots, ka Lietuva ceturtdien kļuvusi par eiro zonas 19.dalībvalsti. Lietuva ir pēdējā no Baltijas valstīm, kas ieviesusi eiro - Igaunija vienotās valūtas zonai pievienojās 2011.gada 1.janvārī, bet Latvija - 2014.gada 1.janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti