Rīta intervija

Intervija ar Māri Kučinski

Rīta intervija

Intervija ar Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vadītāju Valdi Keri

Intervija ar Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču

Lietuvas ministrs: Austrumu partnerību nevaram tikai vērot no malas – jābūt gataviem sniegt vairāk

Attiecībā uz Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības programmu nepietiek tikai ar šo procesu vērošanu no malas kā futbola mačā, bet jābūt gataviem sniegt vairāk tām valstīm, kas pašas gatavas darīt vairāk, intervijā Latvijas Radio norāda Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.

Nesenajā tikšanās laikā Rīgā tika uzsvērts, ka par spīti dažādajiem izaicinājumiem, ar kuriem mēs pašlaik saskaramies, nedrīkstētu aizmirst arī par Eiropas Savienības Austrumu partnerības programmu. Jau pēc Viļņas samita un pēc tam arī pēc Rīgas samita bija daudz apgalvojumu un paziņojumu par to, ka Austrumu partnerība ir mirusi.

Linkevičs piekrīt, ka pēdējā laikā par to netiek daudz runāts, taču šajā jomā jābūt neatlaidīgiem: “Tika teikts - ja Ukraina neparakstīs asociācijas līgumu, Austrumu partnerībai pienāks gals. Taču vienošanās tika parakstīta vēlāk, turklāt simboliski ar to pašu pildspalvu, ar kuru bija plānots parakstīt dokumentu Viļņā. Jābūt neatlaidīgam un rezultāts būs.”

Viņš arī norāda uz to, ka sešas partnerības valstis ir ļoti atšķirīgas, tām ir dažāda motivācija, dažādi mērķi un pat atrašanās atšķirīgās nometnēs. Nākamais samits būs jau nākamgad, tāpēc pašlaik nevarot teikt, ka kaut kas ir beidzies.

“Taču mēs nevaram šos procesus vērot kā futbola maču no malas – mums ir jābūt aktīviem un jābūt gataviem sniegt vairāk tiem, kuri ir gatavi darīt vairāk, un mazāk tiem, kuri ir mazāk ambiciozi,” saka Linkevičs.

Viņš arī uzsver, ka jāapzinās – Eiropas Savienība nav vienīgais gravitācijas centrs un citi centri rīkojas aktīvi uz šo valstu rēķina. Tāpēc ES nevar būt tikai novērotāji.

Pilnu interviju ar Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču lasi un klausies šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti