Sadaļas Sadaļas

Lietuvai vēl 60 «Frontex» speciālisti palīdzēs migrantu plūsmas kontrolē

Lietuvā ieradušies vēl 60 Eiropas Savienības (ES) robežu aģentūras “Frontex” speciālisti, lai palīdzētu Lietuvai kontrolēt migrantu plūsmu no Baltkrievijas. Migrantu izmantošanu politiskiem mērķiem ES ir nosaukusi par nepieņemamu, piedraudot ar jaunām sankcijām pret Minsku, bet vienlaikus solot palīdzēt Viļņai ar migrantu nosūtīšanu uz viņu izcelsmes valstīm. Savukārt paši migranti Lietuvā sūdzas par nepieņemamajiem dzīves apstākļiem.

ĪSUMĀ:

  • Lietuvā ik dienu aiztur vismaz 100 migrantus, kas nelikumīgi šķērso valsts robežu ar Baltkrieviju.
  • Kopumā šogad aizturēti vairāk 3400 cilvēku.
  • Šie cilvēki vēlas caur Lietuvu nokļūt Rietumeiropas valstīs.
  • Lietuva vaino Baltkrieviju migrācijas veicināšanā.
  • Tikt galā ar nelegālajiem migrantiem Lietuvai palīdz ES robežu speciālisti.

Lietuvai vēl 60 «Frontex» speciālisti palīdzēs migrantu plūsmas kontrolēUģis Lībietis

Kopš gada sākuma Lietuvā pār Baltkrievijas robežu nelegāli ir centušies iekļūt vairāk nekā 3100 migrantu. Tas ir aptuveni 40 reižu vairāk nekā visā pagājušajā gadā kopā.

Lai palīdzētu Lietuvai pārvarēt šo krīzi, valstī ieradušies vēl 60 Eiropas Savienības robežu aģentūras “Frontex” virsnieki. Tādējādi “Frontex” virsnieku skaits sasniedzis jau simtu. Tāpat uz Lietuvu nosūtītas arī 30 patruļmašīnas un divi helikopteri.

Līdz šim aizturētie ieceļotāji ir izvietoti Rūdninku migrantu uzturēšanās centrā. No daudziem migrantiem saņemtas sūdzības par aukstu un netīru ūdeni, par to, ka netiek nodrošināti guļammaisi, kā arī par slikto pārtikas kvalitāti.

Lietuvas Iekšlietu ministrijā atzina, ka problēmas apmetnes iekārtošanā joprojām ir, taču ar tām tiekot strādāts.

Rūdninku apmetnes tuvumā bija izcēlušās arī protesta akcijas, atsevišķiem iedzīvotājiem gāžot kokus un cenšoties bloķēt piekļuvi nometnei. Apkārtnes iedzīvotāji apgalvo, ka varas iestādes melo par to patiesajiem nodomiem.

Vienlaikus vietējās varas iestādes ziņo par arvien jauniem kiberuzbrukumiem to mājaslapām un dezinformācijai par to, ka līdzīgas bēgļu apmetnes paredzēts izveidot arī citos apvidos. Amatpersonas uzskata, ka mērķis ir radīt apjukumu un satraukumu iedzīvotājos. Kiberdrošības speciālisti norādījuši, ka

dezinformācijas kampaņa ir ļoti aktīva un izmantotās metodes ir gandrīz tādas pašas kā Covid-19 pandēmijas laikā.

Netiek izslēgta ne Krievijas, ne Baltkrievijas iespējamā iesaiste. Informācija tiek izplatīta pa dažādiem kanāliem, tādējādi apgrūtinot iedzīvotāju spējas tai izsekot.

Migrantu izmantošanu politiskiem mērķiem šajās dienās nosodījis arī Eiropas Savienības augstais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels. Pēc viņa vārdiem, pašlaik notiekošais ir pielīdzināms cilvēku kontrabandai un tas nepārprotami pārkāpj Eiropas vērtības un pamatprincipus. Tieši tāpēc

Eiropas Savienība ir gatava ieviest sankcijas pret atbildīgajām personām.

Iepriekš Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis gan pieļāva, ka gadījumā, ja Minska sāks migrantu plūsmu kontrolēt, šādas sankcijas tiks atsauktas. Kā uzskata Žuzeps Borels, viena no galvenajām prioritātēm ir nodrošināt to, lai tie cilvēki, kuriem nebūs tiesību palikt Eiropas Savienībā, tiktu nogādāti savās izcelsmes valstīs.

No savas puses Eiropas Komisija bija vērsusies arī pie Irākas varas iestādēm, lūdzot noskaidrot apgalvojumus, ka nelegālā cilvēku plūsma uz Baltkrieviju tiek organizēta jau Irākā. Kā paziņojusi Irākas Nacionālā drošības konsultatīvā padome, nav nekādu pierādījumu, ka šīs migrācijas veicināšanā būtu iesaistīta Irākas nacionālā lidosta. Vienlaicīgi gan tiek atzīts, ka daži irākieši šajā noziedzīgajā shēmā ir iesaistīti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt