Lietuvai piegādātas visas eiro banknotes

Lietuvai piegādāts pēdējais eiro banknošu sūtījums, un tādējādi visas kaimiņvalstij paredzētās – kopumā 144 tonnas banknošu 132 miljonu eiro vērtībā – nu glabājas Lietuvas Bankā.

Par drošību ievērojamās naudas summas pārvešanas laikā gādāja visas Lietuvas policijas struktūras. Maršrutā tika slēgta satiksme, bet kravas auto pavadīja helikopters un sešas policijas automašīnas.

Kolonnā bija arī pertterorisma dienesta bruņumašīna un vairāki Lietuvas Bankas apvidus auto. Drošības apsvērumu dēļ valūtu pārvadā dienas gaišajā laikā un tās piegāde netiek izziņota. Tāpēc pirms trim nedēļām, kad valstī nonāca pirmā eiro krava, Viļņā izveidojās milzu sastrēgumi. Šoreiz gan tika noteikts cits laiks, bija mazāk apsardzes un policija ar uzdevumu veiksmīgi tika galā.

Lietuvas Banka jau sākusi izdalīt banknotes komercbankām, no kurienes tās nonāks tirdzniecības un pakalpojumu uzņēmumos un nākamā gada sākumā – arī pie valsts iedzīvotājiem. Jauno papīrnaudu Lietuva sarūpēja sadarbībā ar Vācijas Centrālo banku, bet eiro monētas top pašmāju naudas kaltuvē.

Jau ziņots, ka Lietuva eirozonai pievienosies līdz ar jauno gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti