Lietuvā viesojušies moderni ASV iznīcinātāji

Kaimiņvalstī Lietuvā trešdien, 27.aprīlī, uz dažām stundām bija ieradušies divi pasaulē modernākie un dārgākie ASV iznīcinātāji "F-22 Raptor", kas ir neredzami radariem.

Klātesot prezidentei Daļai Grībauskaitei, iznīcinātāji nolaidās Lietuvas Gaisa spēku aviācijas bāzē Šauļos, kur dislocēta NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misija.

“Un šeit jūs varat redzēt ne tik daudz alianses līmeni, kā ASV tiešās saistības stiprināt Eiropas drošību,” sacīja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

Iepriekš neizziņotā iznīcinātāju ierašanās notika neilgi pēc Krievijas iznīcinātāju manevriem netālu no amerikāņu kuģiem un lidmašīnām Baltijas jūrā. Iepriekš divi “F-22 Raptor” bija nolaidušies arī Rumānijā, šādi atbildot uz Krievijas arvien lielāku militāro klātbūtni Melnajā jūrā pēc Krimas aneksijas. Pērn tie apmeklēja arī Igauniju un Poliju.

ASV gaisa spēkiem ir aptuveni 180 “Raptor” iznīcinātāju, kurus Kongress ir aizliedzis pārdot ārvalstu valdībām – ar nodomu aizsargāt to maskēšanās spēju un citas ražošanā izmantotās augstās tehnoloģijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti