Lietuvā uz trim nedēļām ieviesīs valsts mēroga karantīnu

Lietuvas valdība trešdien pieņēmusi lēmumu no sestdienas uz trim nedēļām ieviest valsts mēroga karantīnu, lai apturētu jaunā koronavīrusa izplatību. 

Jau pašlaik Lietuvā 21 no 60 pašvaldībām, tostarp trīs lielākajās pilsētās – Viļņā, Kauņā un Klaipēdā – ir spēkā vietēja līmeņa karantīna. Taču straujais koronavīrusa inficēto skaita pieaugums piespieda valdību atkal ieviest vispārēju karantīnu. Lietuvā nacionāla līmeņa karantīna bija spēkā arī no 16. marta līdz 16. jūnijam.

Tagad karantīnas režīms būs spēkā no 7. novembra pusnakts līdz 29. novembra pusnaktij.

Šai laikā sabiedriskās vietās vienkop drīkstēs pulcēties ne vairāk par pieciem cilvēkiem, izņemot vienas ģimenes locekļus. Starp personām vai personu grupām būs jāietur vismaz divu metru atstatums.

Sabiedriskās vietās būs obligāti jāvalkā maskas visiem, izņemot bērnus līdz sešu gadu vecumam, brīvdabas sporta nodarbību dalībniekus un tiesnešus, kā arī tādu pakalpojumu saņēmējus, kuru sniegšanu maska padarītu neiespējamu, un cilvēkus ar īpašām vajadzībām, kuru veselības stāvoklis masku valkāt neļauj, – viņiem ieteikts nēsāt sejas vairogus.

Maskas nebūs jāvalkā ārpus apdzīvotu vietu teritorijas, ja 20 metru rādiusā nav citu cilvēku, izņemot ģimenes locekļus.

Būs aizliegta ēdināšanas iestāžu, restorānu, kafejnīcu, bāru, naktsklubu un citu izklaides vietu, kā arī azartspēļu zāļu darbība, atļaujot šīm iestādēm vienīgi izsniegt ēdienu līdzņemšanai.

Tirdzniecības vietas un aptiekas varēs turpināt darbu, bet to darbiniekiem būs jānodrošina, ka katram klientam ir atvēlēti vismaz desmit kvadrātmetri platības. Strādāt drīkstēs arī frizētavas, skaistumkopšanas saloni un tetovēšanās saloni, bet arī tur būs jānodrošina klientu distancēšanās.  Arī pakalpojumu sniedzējiem būs jāpilda šī prasība vai arī vienlaikus jāapkalpo tikai viens klients.

Bērnudārzi un pamatskolas turpinās darbu, bet vidusskolās vismaz 50% skolēnu mācības būs jāturpina attālināti. Savukārt koledžām un universitātēm būs jāpārslēdzas tikai uz attālinātām studijām.

Aizliegta veselības un atpūtas pakalpojumu centru darbība, kā arī kultūras, atpūtas, izklaides un sporta iestāžu apmeklēšana. Trenēties drīkstēs augsti kvalificēti sportisti, būs atļauti arī individuāli treniņi.

Aizliegti tiklab komerciālie, kā nekomerciālie kultūras, izklaides un sporta pasākumi gan telpās, gan brīvā dabā, svētki, gadatirgi, festivāli un cita publiska cilvēku pulcēšanās iepriekš noteiktā laikā, izņemot augsta meistarības līmeņa sporta sacīkstes bez skatītāju klātbūtnes.

Bērēs nedrīkstēs piedalīties vairāk par desmit cilvēkiem, bet ģimenes locekļu klātbūtne netiks ierobežota.

Pilsētas, piepilsētas un starppilsētu sabiedriskajā transportā būs atļauts aizņemt tikai sēdvietas, nodrošinot starp cilvēkiem vismaz metra atstatumu.

Ieteicams ierobežot pārvietošanos bez īpašas vajadzības un atstāt mājas vienīgi, lai dotos uz darbu, iepirktos, saņemtu veselības un cita veida pakalpojumus; nerīkot personiskas viesības privātās telpās, vai arī gādāt, lai dalībnieku skaits nepārsniedz desmit, un nodrošināt sejas masku valkāšanu, ierobežot kontaktus starp mājsaimniecībām.

Muzejiem, teātriem, sporta zālēm, publiskajiem baseiniem un izklaides vietām uz karantīnas laiku būs jāpārtrauc darbība.

Lietuvā pēdējās nedēļās strauji pieaugusi inficēšanās ar koronavīrusu. Septembrī valstī reģistrēja kopumā 2000 jaunus Covid-19 inficēšanās gadījumus, bet oktobrī – gandrīz 11 tūkstošus, paziņojis Nacionālais sabiedrības veselības centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt