Lietuva trīskāršo pabalstu migrantiem, kuri gatavi brīvprātīgi repatriēties

Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite vairāk nekā trīs reizes palielinājusi pabalstu migrantiem, kuri brīvprātīgi izvēlas atgriezties savā valstī, trešdien paziņoja Lietuvas Iekšlietu ministrija.

Pabalsta summa paaugstināta no 300 līdz 1000 eiro.

"Migrantu atgriešanās savā izcelsmes valstī ir sarežģīts un ilgs process. Viena migranta uzturēšana Lietuvai izmaksā 11 000 eiro gadā, un tas ir patiešām liels slogs valstij.

Mēs meklējam veidus, kā mudināt cilvēkus labprātīgi atgriezties, un ceram, ka lielāks pabalsts palielinās to cilvēku, kuri izvēlas atgriezties, skaitu," ministrijas paziņojumā citēts Bilotaites teiktais, piebilstot, ka lielākā daļa pabalstiem nepieciešamās summas tiks finansēta no Eiropas Komisijas piešķirtās finansiālās palīdzības Lietuvai migrācijas krīzes pārvaldīšanai.

Migrācijas pārvalde arī pabeigusi izskatīt no Baltkrievijas nelegāli ieradušos migrantu patvēruma pieteikumus, ko vasarā un septembrī reģistrēja mobilās amatpersonu komandas, informēja Iekšlietu ministrijā.

No 3272 saņemtajiem pieteikumiem patvērums piešķirts 54 ārvalstniekiem, bet pārējie tiks repatriēti uz savu izcelsmes valsti. Patvērumu Lietuvā ieguvuši Sīrijas, Jemenas, Irākas, Eritrejas un Afganistānas pilsoņi. Viņiem izsniegta uzturēšanās atļauja Lietuvā, un viņus iekļaus integrācijas programmā.

Par Migrācijas departamenta lēmumiem nepiešķirt patvērumu iesniegtas ap 610 apelācijām, bet līdz šim nevienu no tām tiesa nav apmierinājusi - 86 apelācijas sūdzības ir noraidītas un vēl 48 lietas pat netika pieņemtas izskatīšanai.

Bilotaite norādīja, ka tas pierāda, ka "lielākā daļa Lietuvā ieradušos migrantu nav īsteni patvēruma meklētāji un Migrācijas dienesta lēmumi nepiešķirt patvērumu ir pamatoti".

Pabalsts 1000 eiro apmērā tiks izmaksāts līdz 20. janvārim, un to varēs saņemt tikai tie migranti, kuri jau atrodas Lietuvā, informēja Iekšlietu ministrijā.

Līdz šim Lietuvas Valsts robežsardzes dienests maksāja 300 eiro pabalstu migrantiem, kuri piekrīt savā izcelsmes valstī atgriezties brīvprātīgi.

No Lietuvas repatriēti ap 400 migrantu, no kuriem 345 cilvēki valsti pametuši labprātīgi.

Kopš 3. augusta, kad saskaņā ar iekšlietu ministres rīkojumu robežsargi sāka likt migrantiem doties atpakaļ, neatļautās vietās šķērsot robežu liegts kopumā jau gandrīz 7900 ārvalstniekiem. No gada sākuma līdz šim rīkojumam Lietuvā tika aizturēti vairāk nekā 4200 nelegālie migranti.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju.

Augusta sākumā Lietuva nolēma izmaksāt 300 eiro pabalstu migrantiem, kuri piekrīt brīvprātīgi atgriezties savā izcelsmes valstī.

Ārvalstniekam, kas piesakās repatriēties brīvprātīgi, tiek nopirkta biļete atceļam. Pabalstu skaidrā naudā viņš var saņemt pret parakstu robežkontroles punktā, dodoties atpakaļ uz izcelsmes valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt