Rīta Panorāma

Intervija ar grupu «Ducele»

Rīta Panorāma

Intervija ar Edgaru Rinkēviču

Lietuvā strauji pieaug Covid-19 slimnieku skaits

Lietuvā strauji pieaug Covid-19 slimnieku skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pastāv bažas par jaunu Covid-19 uzliesmojumu Lietuvā. Tur pēdējo dienu laikā atklāti vairāki desmiti jauni saslimšanas gadījumi. Vienlaikus mediķiem, kuri pierādījuši sevi vīrusa uzliesmojuma laikā, atklāta piemiņas plāksne.

Blakus Lietuvas galvenajai slimnīcai iestādīts ginka koks. Tas veltīts Uhaņas ārstam, kurš jau decembrī pirmais brīdināja par jauno koronavīrusu, taču toreiz vietējās varasiestādes pret viņu ierosināja izmeklēšanu par "baumu izplatīšanu". Ārsts Li Veņļans janvārī pats inficējās un nomira. Koka stādīšanā piedalījās Viļņas mērs, kā arī galvenās Covid-19 ārstniecības iestādes – Santara klīnikas – vadītājs. Ņemot vērā, ka kokam piemīt ārstnieciskas īpašības, tā stādīšana esot simbolisks žests.

"Ginka koks ir ārstniecisks, un no tā ražo dažādus medikamentus. Tas arī simbolizē mūsu pārliecību, ka šim visam reiz pienāks gals, ka tiksim ar šo vīrusu galā, ka mums būs zāles, vakcīna pret šo pandēmiju," pauda Santara klīnikas vadītājs Fēlikss Jankēvičs.

Netālu no koka tika atklāta arī simboliska plāksne. Tā veltīta gan Uhaņas ārstam, gan Lietuvas mediķiem, kuri godīgi un atbildīgi veikuši savu darbu vīrusa uzliesmojuma laikā.

Viļņas mērs atklāšanas pasākumā nosodīja Ķīnas varasiestādes par neieklausīšanos ārstā.

"Tas ir simbolisks solis. Li Veņļans, ārsts no Uhaņas, ne tikai pildīja ārsta pienākumus, ne tikai ārstēja cilvēkus, bet arī bija tas, kurš centās būt pirmais, brīdinot visus – gan savus tautiešus, gan citus. Un viņš strādāja vēl grūtākos apstākļos nekā mūsu ārsti, jo valdība nebija pretimnākoša," sacīja Viļņas mērs Remiģijs Šimašus.

Pēdējo dienu laikā Lietuvā ik dienu atklāj vairākus desmitus jaunu inficēšanās gadījumu.

Otrdien vien jaunatklāto gadījumu skaits bija 38. Tikai divi no visiem inficējušies ārzemēs. Vairums kontaktējušies ar kādu inficēto, bet par dažiem vēl tiek veikta izmeklēšana.

"Mēs noteikti nevēlamies sagaidīt otro vilni. Mēs vēlamies no tā izvairīties. Pēdējo 24 stundu laikā, šķiet, reģistrēts saslimušo rekords. Saskaņā ar statistikas datiem, mēs tagad atrodamies kaut kur aprīļa līmenī un diemžēl tuvojamies nevis maija, bet pat marta skaitļiem. Tāpēc valdība ir paredzējusi pasākumus, un, ja situācija nemainīsies, mums būs jāatgriežas pie stingrākiem ierobežojumiem," norādīja Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis.

Par to, vai un kādus papildu ierobežojumus ieviest, Lietuvas valdība lems šodien.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā no jauna apstiprināto Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits licis Lietuvai un Igaunijai kļūt vēl piesardzīgākām. No augusta Lietuvā vairākās vietās atkal obligāti jāvalkā sejas maskas, tikmēr Tartu īstenojusi piesardzības pasākumus jauna uzliesmojuma izplatības ierobežošanai Igaunijā.

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti