Lietuvā skandāls par Drošības dienesta darbinieku lojalitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lietuvā skandālu izraisījis valsts Sabiedriskā dienesta vadītāja apgalvojums, ka viņa vadībā strādā cilvēki, kas kara gadījumā var pavērst ieročus pret lietuviešiem. Šajā situācijā Ričards Počus vainojis savu priekšgājēju – 25 gadus dienestu vadījušo Sergeju Madalovu.

Kā skaidrojis Počus – viņa priekšteča laikā amati dalīti uz radniecības pamata, kā arī saistībā ar privātām biznesa interesēm, tostarp pretlikumīgām.

Viņš pauda uzskatu, ka pašlaik Drošības dienestā strādājot vairāk nekā desmit personas, kuru lojalitāte Lietuvas valstij ir apšaubāma. Tāpēc tagad viņi pārcelti amatos, kas nav saistīti ar valsts noslēpumiem.

Iepriekšējais dienesta vadītājs  Madalovs šīs apsūdzības noraida un paziņojis, ka tādējādi Počus apvaino visus savas vadītās iestādes darbiniekus.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite kritizējusi Drošības dienesta izteikumus, norādot, ka tie radījuši apjukumu. Viņa uzsvēra, ka nav jāsēj panika un televīzijas kameru priekšā jāsāk raganu medības, bet reāli jāizmeklē un jārisina dienesta problēmas.

Mediju uzmanību Lietuvā piesaistīja internetā publicēti Krievijas bruņotos spēkus slavinoši attēli, kurus tur, iespējams, bija ievietojuši Lietuvas Drošības dienesta darbinieki.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti