Lietuvā samazinās procentu barjeru partiju ievēlēšanai parlamentā

Lietuvā samazinās procentu barjeru partiju un to apvienību iekļūšanai parlamentā. Valdošās koalīcijas partijas šādā veidā vēlas paaugstināt demokrātijas līmeni un nodrošināt labāku visu sabiedrības slāņu pārstāvniecību Seimā.

Pieņemtais likums paredz partijām samazināt ievēlēšanas barjeru no 5% līdz 3%, bet partiju koalīciju sarakstiem – no 7% līdz 5%. Tomēr tā stāšanas spēkā ir atkarīga no prezidenta lēmuma, un opozīcijas partijas jau paziņojušas, ka aicinās Gitanu Nausēdu izmantot veto tiesības.

“Tēvzemes savienības - Lietuvas kristīgo demokrātu”, Liberāļu kustības un sociāldemokrātu  pārstāvji uzskata, ka  barjeras pazemināšana "pārvērtīs Seimu par Bābeles torni". Valdošās koalīcijas partijas arī strauji zaudējot popularitāti, un ar šiem grozījumiem cer nodrošināt iekļūšanu nākamajā parlamenta sasaukumā. Savukārt valdošās Zemnieku un zaļo savienības pārstāvji  uzsver, ka valstī nepieciešams veicināt demokrātiju, bet iepriekšējā procentu barjera ieviesta, lai Lietuvā izveidotu divpartiju sistēmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti