Lietuva sākusi izraidīt migrantus atpakaļ uz Baltkrieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lietuvas robežsargi aizvadītajā naktī uz robežas ar Baltkrieviju aizturējuši un likuši atgriezties Baltkrievijā ap 180 migrantu, otrdien paziņoja Lietuvas amatpersonas. Dažviet robežsargiem palīdzēja militārā policija un kinologi ar suņiem.

Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite pirmdien parakstīja rīkojumu, kas atļauj robežsargiem novirzīt nelegālos migrantus atpakaļ uz Baltkrieviju, lai viņi tur dotos uz robežkontroles punktiem vai diplomātiskajām pārstāvniecībām.

Ministre apgalvo, ka starptautiskās tiesības ļauj likt nelegālajiem imigrantiem doties atpakaļ, ja šāds lēmums ir pagaidu risinājums un migrantiem tiek piedāvāta alternatīva, lai lūgtu patvērumu, vēsta LRT.lt.

“Personas, kas apzināti mēģina šķērsot valsts robežu neatļautās vietās, jāuzskata par personām, kas plāno pastrādāt noziegumu, veicot nelegālu robežas šķērsošanu,” uzsvēra Bilotaite.

Ministre norāda, ka personām, kas ieradušās Baltkrievijā tūrisma nolūkā, nav nekādu ieganstu, kāpēc tās nevarētu doties atpakaļ uz dzimteni.

Aizvadītajā diennaktī Lietuvā aizturēti vēl 185 migranti, kas nelikumīgi šķērsojuši Lietuvas robežu no Baltkrievijas. Kopš šā gada sākuma aizturēto nelegālo imigrantu kopējais skaits sasniedzis 4026.

Lietuvas Iekšlietu ministrija uzskata, ka nelegālās migrācijas organizēšanā ir iesaistītas arī Baltkrievijas amatpersonas. Lietuva publicējusi video, kurā redzams, kā baltkrievu robežsargi pavada migrantus līdz robežai. Video uzņemts no Eiropas Savienības robežsardzes misijas "Frontex" helikoptera, ziņo LRT.lt.

Iekšlietu ministrijas Migrācijas departaments paziņojis, ka robežsargi varēs piedāvāt naudu nelegālajiem migrantiem, kuri piekritīs atgriezties savā izcelsmes valstī. Pagaidām nav skaidrs, cik lielu summu migrantiem piešķirs un no kurienes nauda nāks – Eiropas Savienības vai Lietuvas budžeta.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājies migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas iekļūt Lietuvas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas.

Lietuvas amatpersonas uzskata, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu Lietuvu par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu. Lietuva šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu pret Eiropas Savienību.

Lai samazinātu migrantu plūsmu, Lietuva gar Baltkrievijas robežu plāno uzbūvēt četrus metrus augstu žogu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti