Lietuvā reģistrēts šogad lielākais Covid-19 inficēto skaits

Lietuvā aizvadītās diennakts laikā reģistrēts 2861 inficēšanās ar Covid-19 gadījums, ar šo slimību miruši 28 cilvēki. Covid-19 izplatības ziņā Baltijas valstis pašlaik ieņem trīs pirmās vietas Eiropas Savienībā.

Diennakts laikā reģistrētais Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits Lietuvā bijis augstākais kopš pagājušā gada nogales, kad dienā tika reģistrēti vairāk nekā 3200 inficēšanās gadījumu.

Trešdaļa inficēto ir bērni

Lietuvas valdības vadītāja Ingrīda Šimonīte vēsta, ka trešdaļa inficēto ir bērni un pusaudži vecumā līdz 18 gadiem.

Bērniem inficēšanās ar Covid-19 lielākoties nerada smagas sekas veselībai, taču bērni var aplipināt gados vecākus cilvēkus, kam saslimšana ar Covid-19 var izrādīties nāvējoša.

Šimonīte aicina Lietuvas iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19, lai Ziemassvētkos un Jaungada svinību laikā vecmāmiņas un vectētiņi droši varētu tikties ar saviem mazbērniem.

Lietuvas slimnīcās pašlaik ārstējas vairāk nekā 1500 Covid-19 pacientu, vairāk nekā 150 ir smagā stāvoklī.

Veseliem cilvēkiem nav, kur paslēpties

Lietuvas Rajona slimnīcu asociācijas vadītājs Vīgants Sudaris intervijā LRT radio atzinis, ka situācija slimnīcās ir nokaitēta, Covid-19 pacientu ārstēšanas nodaļas jau ir aizpildītas par 70%.

“Es aicinu visus, kuri nav smagā stāvoklī, nedoties uz slimnīcām, labāk ārstēties mājās, jo mums ir sarežģīta situācija,” atzina Sudaris.

Viņš informē, ka smagākā situācija pašlaik ir Panevēžā. “Tur slimnīcas aizpildās ļoti strauji, bet “melnais vilnis” iet pa visu Lietuvu kopumā. Veselam cilvēkam vairs nav, kur paslēpties, Covid elpo pakausī.”

“Slikti ir tas, ka ārsti pārdeg, dažiem nolaižas rokas. Nemitīgi tiek stāstīts, ka vajag vakcinēties, cīnīties ar pandēmiju. Taču, kad cilvēki spītīgi to visu ignorē, ārstiem zūd motivācija.”

“Visus vakcinācijas pretiniekus es aicinu nākt mums palīgā uz slimnīcu nodaļām. Īpašos aizsarglīdzekļus viņiem acīmredzot nevajadzēs, jo viņi taču nebaidās no Covid. Varbūt tad viņi paši savām acīm ieraudzīs, kāda ir situācija un cik dažkārt kļūst baisi,” secina Sudaris.

Baltijas valstis "līderes" Eiropā

14 dienu kumulatīvais Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits Lietuvā pašlaik ir 1039 uz 100 000 iedzīvotāju. Šajā ziņā Lietuvu ir apsteigusi Latvija, kur attiecīgais rādītājs ir 1057 uz 100 000 iedzīvotāju.

Covid-19 izplatības ziņā pašlaik pirmās trīs vietas Eiropas Savienībā ieņem Baltijas valstis, jo trešajā vietā ir Igaunija ar 950 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

No valstīm, kas nav Eiropas Savienībā, šobrīd priekšā ir Serbija, kur attiecīgais rādītājs ir virs 1300 uz 100 000 iedzīvotāju.

Igaunijā aizvadītās diennakts laikā reģistrēti 1060 inficēšanās gadījumu, pieci cilvēki ir miruši ar Covid-19, ziņo ERR.ee. Slimnīcās ievietoti 342 Covid-19 pacienti.

Igaunijā vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu ir saņēmuši 67,8% pieaugušo iedzīvotāju.

Pa labi: PVO dati par Covid-19 izplatību Eiropā. Dati atspoguļo situāciju 13. oktobrī. Avots: PVO

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt