Lietuvā pieprasa stiprināt lietuviešu valodu

Lietuvā pieprasa stiprināt valodu. Lai nepieļautu lietuviešu valodas lomas mazināšanu, Lietuvā aktīvisti savākuši 17 tūkstošus parakstu. Tie apliecina iedzīvotāju vēlmi noteikt lietuviešu valodai īpašu statusu. Paraksti trešdien iesniegti prezidentei Daļai Grībauskaitei.

Lietuviešu bažas saistītas ar kreisi centriskās Aļģirda Butkeviča vadītās valdības solījumu cittautiešiem – pārskatīt personu vārdu un uzvārdu rakstību gan identifikācijas dokumentos, gan ielu un vietvārdu nosaukumos. Ierosinājuma iniciatore ir poļu kopiena, kas vēlas nostiprināt poļu valodu Lietuvas reģionos, kur dzīvo daudz poļu.

„Ieteikumi pašlaik ir ierosināti, un tie tiks novirzīti tieslietu ministram. Tā kā viņi varēs analizēt un sagatavot likumprojektu,” norādīja Lietuvas premjers Aļģirds Butkevičs.

Savukārt viens no iniciatīvas autoriem Vitauts: „Mēs gribam, lai valsts valoda tiktu saglabāta, kā to nosaka mūsu konstitūcija un Lietuvas valodas likums. Bet mēs esam nobažījušies, ka šīs pamatvērtības varētu tikt ignorētas.”

Parakstu vācēji uzskata, ka visi ielu un vietu nosaukumi, kā arī pilsoņu vārdi un uzvārdi ir rakstāmi tikai lietuviešu transkripcijā. Tāpēc, lai novērstu iespēju pieņemt lietuviešu valodu diskriminējošu likumu, ir jāstiprina lietuviešu valoda.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti