Rīta Panorāma

Intervija ar Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieri pulkvedi Kasparu Pudānu

Rīta Panorāma

«Viltotā realitāte» – aicina izvērtēt riskus

Lietuvā plaši kiberuzbrukumi

Lietuva piedzīvo plašus kiberuzbrukumus

Intensīvu kiberuzbrukumu dēļ pirmdien, 27. jūnijā, bija traucēts vairāku Lietuvas valsts institūciju un uzņēmumu darbs. Atbildību par notikušo uzņēmies, iespējams, ar Krieviju saistītais hakeru grupējums "Killnet".

Lietuvas Nacionālā kiberdrošības centra pārstāvji informēja, ka uzbrukumi sākās jau pagājušajā nedēļā, bet vakar tie kļuva intensīvāki. Sākotnēji tika traucēts elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora "Litgrid" un valsts dzelzceļa kompānijas tīmekļa vietņu darbs, bet vakardienas uzbrukumos visvairāk cieta Valsts nodokļu inspekcija, telekomunikāciju centrs, citas iestādes un privātās kompānijas.

Tomēr speciālistiem izdevies novērst nopietnus bojājumus un valsts datu pārraides tīkla darbība atjaunota.

Centrs arī brīdināja, ka tuvāko dienu laikā var pieaugt ar šifrētiem datiem saistīti uzbrukumi, kā arī pastāv liela tādu uzbrukumu iespēja, kuru mērķis ir izmainīt interneta mājaslapu saturu.

Tikmēr grupējums "Killnet" "Telegram" kanālā par savu uzbrukumu mērķi nosauca uzņēmumus, kas sniedz dokumentu pārvaldes sistēmu pakalpojumus. Tā esot atriebība par Lietuvas pirms pusotras nedēļas ieviestajiem ierobežojumiem tranzītam uz Krievijas Kaļiņingradas apgabalu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti