Panorāma

Eiropa turpina cīņu ar Covid-19

Panorāma

LTV un LR saturu grib atdot komercmedijiem

Covid-19 prasa upurus kaimiņvalstīs

Lietuvā miruši četri Covid-19 pacienti

Lietuvā pēc saslimšanas ar koronavīrusa izraisīto Covid-19 miruši četri cilvēki, no kuriem trīs nāves gadījumi apstiprināti pēdējo 24 stundu laikā, vēsta ziņu portāls LRT.lt. Trīs nāves gadījumi saistīti ar Ukmerģes pilsētu.

Lietuvā pirmais ar Covid-19 saistītais nāves gadījums fiksēts 21. martā, kad no vīrusa radītajām komplikācijām mirusi paciente Ukmerģes slimnīcā. Pavecākai sievietei jau pēc nāves tika atklāta saslimšana ar koronavīrusu.

Otrdienas, 24. marta, vakarā Lietuvas Veselības ministrija informēja par valstī otro ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu. Mirusi 90 gadus veca sieviete, kuru izrakstīja no Ukmerģes slimnīcas, bet vēlāk komplikāciju dēļ uzņēma Santaras klīnikā Viļņā, kur viņa nomira.

Trešdien, 25. martā, kļuva zināms par vēl diviem ar Covid-19 saistītajiem nāves gadījumiem Lietuvā.

Savukārt ceturtais pacients, kurš bija riska grupā un hospitalizēts 12. martā, miris trešdienas rītā Paņevēžu slimnīcā. Zināms, ka 60 gadus vecajam vīrietim bijušas nopietnas veselības problēmas ar kuņģi un zarnām pēc atgriešanās no Dienvidāfrikas. Saslimšanu ar Covid-19 ārsti atklājuši pirms nedēļas. Veselības stāvoklis krasi pasliktinājies, vīrieša plaušām bija nepieciešami ventilatori. Viņa dzīvību neizdevās glābt.

Turklāt trīs no mirušajiem pacientiem bijuši Ukmerģē.

Viļņas policija sākusi izmeklēšanu par Ukmerģes slimnīcu, kā arī par pirmās mirušās sievietes nāvi.

Līdz 25. marta rītam Lietuvā saslimšana ar Covid-19 bija apstiprināta 255 cilvēkiem. Septiņi inficētie ir NATO karavīri. Savukārt pirmā paciente, kurai februāra beigās Lietuvā konstatēja Covid-19, ir izārstējusies, ziņo LRT.ltv.

Lietuvā spēkā ir pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi, atvērti vien pārtikas veikali aptiekas un degvielas uzpildes stacijas. Bet repatriētos pilsoņus Lietuva lēmusi izvietot pašvaldību piešķirtās telpās, lai izolētu no sabiedrības un ierobežotu vīrusa izplatību. Ieceļojušajiem nodrošināta 14 dienu karantīna ar pārtiku un medicīnisko aprūpi.

“Daudzie ziņojumi - gan no policijas par izolācijas pārkāpumiem, gan no iedzīvotājiem, ka netiek ievēroti karantīnas noteikumi un ka repatriētie brīvi pārvietojas un dodas uz veikaliem - pamudināja mūs pieņemt lēmumu visus ieceļojušos ievietot pašvaldību nodrošinātās iestādēs uz 14 dienām pēc ierašanās,” paziņoja Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti