Lietuvā miris piektais Covid-19 pacients; pašizolācijā atrodas 545 mediķi

Lietuvā miris piektais pacients, kuram konstatēta saslimšana ar Covid-19. Turklāt Lietuvā saistībā ar Covid-19 pašizolācijā atrodas 545 mediķi, viņu vidū - arī ārsti.

Lietuvas medijs LRT.lt ziņo, ka Klaipēdā 94 gadu vecumā miris ar Covid-19 saslimušais pacients. Pacientam bijušas vairākas hroniskas saslimšanas.

Klaipēdas mērs pauda, ka, iespējams, šis nāves tiešais iemesls nav šis koronavīruss. Savukārt Veselības ministrija norādīja, ka persona mirusi tieši no koronavīrusa.

Kopumā Lietuvā līdz šim saslimšana ar Covid-19 apstiprināta 345 cilvēkiem, no kuriem 46 gadījumi konstatēti pēdējā diennaktī.

Tāpat Lietuvā pašizolācijā atrodas 545 mediķi. Šiem medicīnas darbiniekiem bijis kontakts ar Covid-19 slimniekiem vai iespējamiem tā nēsātājiem.

Lielākā daļa mediķu pašizolācijā - 377 - atrodas Viļņas apriņķī. Klaipēdas un Paņevežas apriņķos pašizolācijā atrodas 60 medicīnas darbinieki, bet Marijampolē - 20, ziņo ''Lietovos Radijo''. 

Tikmēr Ukmerģes slimnīcā karantīnā nonācis pēdējais ārsts, kurš vēl nebija nonācis saskarsmē ar Covid-19. Tādā veidā aptuveni 100 vecāka gada gājuma pacienti palikuši bez ārstu uzraudzības, ziņo lrytas.lt. 

KONTEKSTS:

21. martā Lietuvā tika reģistrēts pirmais Covid-19 nāves gadījums Baltijas valstīs. Tā bija vecāka gada gājuma paciente Ukmerģes slimnīcā, kurā tobrīd karantīnā atradās piektā daļa personāla. Līdz 27. martam Lietuvā miruši jau četri ar Covid-19 saslimušie.

Pagājušajā diennaktī Lietuvā pārbaudīti 1273 cilvēki, no kuriem 46 izrādījās inficēti. Tādā veidā kopējais inficēto skaits Lietuvā ir pieaudzis līdz 345.

Latvijā pozitīvs Covid-19 tests fiksēts arī kādam no Rēzeknes slimnīcas ārstam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti