Lietuvā mežacūkām konstatē Āfrikas cūku mēri

Lietuvā mežacūkām konstatēts Āfrikas cūku mēris, kas ir cūkām īpaši bīstama infekcijas slimība, piektdien informēja Lietuvas Veterinārais un pārtikas dienests.

Dienesta vadītājs Jons Miļus Lietuvas sabiedriskajam radio pastāstīja, ka Āfrikas cūku mēris atrasts divām mežacūkām Salčininku un Varenas rajonos Lietuvas dienvidos.

Analīzes veiktas laboratorijā Lietuvā, taču paraugi nosūtīti arī uz laboratoriju Vācijā, no kuras vēl tiek gaidīta atbilde, sacīja Miļus.

Viņš uzsvēra, ka, ja tiks ievēroti visi nepieciešamie piesardzības pasākumi, slimība varētu neizplatīties mājas cūku vidū.

Jau vēstīts, ka pagājušajā vasarā Baltkrievijā, Grodņas un Vitebskas apgabalos, kas atrodas pie Latvijas un Lietuvas robežas, tika konstatēta     cūku    saslimšana ar   Āfrikas  cūku  mēri.

Āfrikas      cūku   mēris   ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana     cūku   dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem nes lielus ekonomiskos zaudējumus.     Āfrikas         cūku     mēris   nav bīstams cilvēkiem.

Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šodien ir saņēmis telefonisku informāciju no Lietuvas kolēģiem, ka Lietuvas dienvidos, Alitus reģionā divām nomedītām meža cūkām apstiprināta Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusa klātbūtne. Tāpat Lietuvas atbildīgais dienests informēja, pēc slimības atklāšanas ir ieviesis slimības apkarošanas pasākumus, lai nepieļautu slimības tālāku izplatīšanos, nosakot aizsardzības un uzraudzības zonas skartajā teritorijā.

PVD uzskata, ka Latvijā ieviestie profilakses pasākumi līdz šim ir bijuši efektīvi, tomēr  pēc informācijas saņemšanas par ĀCM konstatēšanu Lietuvā, šodien lēma par papildus drošības pasākumu ieviešanu.

PVD aicina medniekus visā Latvijas teritorijā būt īpaši vērīgiem un ziņot par kritušām vai aizdomīgām mežacūkām. Visu aizdomu gadījumu izmeklēšanas izmaksas sedz PVD.

PVD aicina dzīvnieku īpašniekus, turētājus un kopējus pievērst pastiprinātu uzmanību cūku veselības stāvoklim un par jebkuru cūku saslimšanas, nobeigšanās gadījumu ziņot sava reģiona PVD pārvaldei vai apkalpojošam veterinārārstam! Ātra un atbildīga saimnieka rīcība var pasargāt citas cūku novietnes no ĀCM.

Lai nepieļautu iespējamo slimības izplatību, PVD aicina turētājus cūku novietnēs aizliegt iebraukt transporta līdzekļiem, kuriem nav veikta ritošās daļas dezinfekcija, kā arī neielaist nepiederošas personas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti