Rīta Panorāma

Rakstniecības un mūzikas muzeja telpa «Tintnīca»

Rīta Panorāma

Spānijā piedzimuši 2 pandu mazuļi

Lietuvā sāks senioru revakcināciju pret Covid-19

Lietuvā mediķi un seniori varēs saņemt Covid-19 vakcīnas trešo devu

Lietuvas Veselības ministrija nolēmusi sākt piedāvāt Covid-19 vakcīnas papildu devu iedzīvotājiem vecumā no 65 gadiem un vairākām sabiedrības grupām, otrdien paziņoja veselības ministrs Arūns Duļķis.

Papildu devu var saņemt 65 gadu vecumu sasniegušie iedzīvotāji, kā arī veselības aprūpes sistēmas darbinieki, sociālie darbinieki un aprūpes iestāžu darbinieki, ja viņi jau ir pilnībā vakcinēti pret koronavīrusu un kopš vakcinācijas kursa pabeigšanas pagājuši vismaz seši mēneši.

Pieteikties papildu devai var jau no otrdienas, savukārt potēšana sāksies septembra vidū, Lietuvas sabiedriskajai raidorganizācijai sacīja Duļķis.

Viņš arī apstiprināja Veselības ministrijas amatpersonu iepriekš teikto, ka vēlāk saņemt Covid-19 papildu devu tiks piedāvāts visiem vakcinētajiem iedzīvotājiem.

Papildu devai tiks izmantotas "Pfizer"/"BioNTech" un "Moderna" ražotās vakcīnas.

Covid-19 vakcīnas papildus devu Lietuvā jau kopš augusta sākuma varēja saņemt neliela cilvēku grupa - onkohematoloģisku slimību pacienti, cilvēki, kas saņem imūnsupresīvu terapiju, kuriem tiek veikta dialīze vai konstatētas autoimūnas slimības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti