Lietuvā konstatē mudināšanu uz karu retranslēto Krievijas televīzijas kanālu saturā

Lietuvā retranslēto Krievijas televīzijas kanālu programmās ir vērojama noskaņojuma uz karu kurināšana un to saturā ir ar likumu Lietuvā aizliegta informācija, secinājusi Lietuvas Žurnālistu ētikas inspektora birojs.

Secinājumi izdarīti pēc "Pirmā Baltijas kanāla" programmas "Laiks" ("Vremja") 1.marta raidījuma, kanāla "RTR Planeta" programmas "Nedēļas ziņas" ("Vesti ņedeļi") 2.marta raidījuma un "NTV-Mir" dokumentālās filmas "Nolādētie: lamatas grupai "Alfa"", kas pārraidīta 10.martā, analīzes. Secinājumi sagatavoti pēc Lietuvas Radio un televīzijas komisijas (LRTK) lūguma.

Visās trīs programmās konstatēts Lietuvas likuma par sabiedrības informēšanu pārkāpums, secinājis žurnālistu ētikas inspektores Zitas Zamžickienes birojs.

LRTK atsaucās uz Sabiedrības informēšanas likuma 19.pantu, kas aizliedz izplatīt informāciju, kas kūda uz karu, vardarbību vai naidu, zaimo vai rada diskrimināciju, mudina likvidēt cilvēku grupu. Likums arī aizliedz nepatiesas informācijas izplatīšanu.

Komisija ir vērsusies tiesā, lūdzot apturēt "NTV-Mir" pārraidīšanu Lietuvā. Marta vidū Viļņas administratīvā apgabaltiesa nolēma uz trim mēnešiem ierobežot Krievijas telekanāla "NTV-Mir" retranslāciju, aizliedzot pārraidīt tās šī kanāla programmas, kuras ir sagatavotas ārpus Eiropas Savienības (ES). Šādu lēmumu tiesa pieņēma pēc LRTK lūguma,  jo kanāls pārraidījis dokumentālu filmu "Nolādētie: lamatas grupai "Alfa"", kurā ir sagrozīti fakti par 1991.gada 13.janvāra notikumiem Lietuvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt