Lietuvā izmeklē fiktīvu cukura un dārgu elektrības preču tirdzniecību

Lietuvā izmeklē nodokļu krāpniecības shēmu, kurā uzņēmēji lielos apjomos iepirkuši cukuru no Polijas un dārgas elektroniskās ierīces no Latvijas, nesamaksājot valstij pievienotās vērtības nodokli (PVN) vairāk nekā 360 000 eiro apmērā.

Paši fiktīvie uzņēmumi cukuru nav nedz pirkuši, nedz pārdevuši, bet izmantoti tikai pirkuma PVN atskaites rakstīšanai.

Kā skaidro atbildīgā dienesta priekšnieks: “Darījumu ķēdē tiek iekļauti fiktīvi uzņēmumi, kas reālu darbību neveic – tiem deleģēts pienākums maksāt PVN, taču šis nodoklis tiek atcelts, kad fiktīvie uzņēmumi it kā iegādājas dažādas preces par lielu summu. Tas tiek darīts, jo PVN nodokļa robežās var samazināt preces cenu, taču tas izkropļo konkurenci".

Izmeklēšanas laikā Viļņā un Kauņā veiktas 12 kratīšanas. Aizdomās par noziedzību turēti kādas Viļņas tirdzniecības firmas direktors un akcionārs, kuriem kā drošības līdzeklis noteikts parakstīšanās par dzīves vietas nemainīšanu, un uz laiku arestēti īpašumi un finanšu līdzekļi 290 000 eiro vērtībā.

Kā norāda atbildīgā dienesta priekšnieks, šāda veida noziegumi tirdzniecībā ar cukuru, eļļu un citām pieprasītām pārtikas precēm, elektroniku un degvielu kļūst arvien biežāki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti