Lietuva ievēlēta ANO Drošības padomē

ANO Ģenerālā asambleja ceturtdien ievēlēja piecas jaunas ANO Drošības padomes dalībvalstis, un starp tām ir arī Lietuva.

Pārējās četras jaunās ANO Drošības padomes locekles ir Čada, Čīle, Nigērija un Saūda Arābija. Lietuva, Čada un Saūda Arābija līdz šim nav bijušas ANO Drošības padomes dalībvalstis, bet Čīle un Nigērija iepriekš bijušas ievēlētas Drošības padomē četras reizes.

Jaunās Drošības padomes dalībvalstis ievēlētas uz laiku no 2014.gada 1.janvāra līdz 2015.gada beigām. Tās Drošības padomē nomainīs Azerbaidžānu, Gvatemalu, Maroku, Pakistānu un Togo.

Lai valsts tiktu ievēlēta Drošības padomē, tai ir jāiegūst divu trešdaļu klātesošo Ģenerālās asamblejas locekļu atbalsts.

Tā kā balsošana ir aizklāta, kandidātes veic intensīvu lobēšanu pat konkurences trūkuma gadījumā, lai iegūtu nepieciešamo balsu skaitu.

Vieta Drošības padomē nodrošina valstij lielu ietekmi starptautiskā miera un drošības jautājumos.

Drošības padomē ir 15 dalībvalstis, no kurām 10 ir ievēlētas uz divu gadu termiņu, bet pārējās piecas - ASV, Francija, Krievija, Ķīna un Lielbritānija - ir pastāvīgās dalībvalstis ar veto tiesībām.

Vietas drošības padomē tiek piešķirtas pa reģioniem, un reģionālās valstu grupas izvirza kandidātes uz šīm vietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti