Lietuvā ierobežos jūras un aviosatiksmi

Lietuvas valdība pieņēmusi lēmumu no sestdienas, 4. aprīļa, aizliegt pasažieru avioreisus un prāmju reisus uz Lietuvu, kā arī ierobežot transporta kustību pāri robežai. Vienīgais izņēmums būs prāmju līnija ar Vācijas pilsētu Ķīli.

"Mēs atļausim prāmju satiksmi tikai maršrutā Ķīle-Klaipēda-Ķīle. Vairāk prāmju savienojumu nebūs, jo tie Lietuvu savieno ar valstīm, kurās nav noteikti karantīnas pasākumi.

Ierobežojumi būs arī sauszemes transporta jomā un darbosies tikai divi robežas kontrolpunkti.

Viens starp Lietuvu un Poliju – Kalvarijā, bet otrs starp Lietuvu un Latviju – Saločai," skaidroja Lietuvas premjers Sauļus Skvernelis.

Amatpersonas informē, ka preču pārvadājumi netiks ierobežoti, un tas nozīmē, ka ar prāmjiem uz Lietuvu varētu tikt nogādāti kravas transportlīdzekļi, bet  ar lidmašīnām – preču sūtījumi. Vienlaikus no sestdienas, 4. aprīļa, aizliegs visus pasažieru avioreisus no un uz Lietuvas lidostām, un izņēmumi iespējami, tikai saņemot īpašu atļauju.

Amatpersonas arī norāda, ka visām personām, kas ierodas valstī, tiks veikts Covid-19 tests.

Lietuvā no 16. marta noteikta karantīna un slēgta valsts robeža. To šķērsot drīkst tikai Lietuvas pilsoņi, kas atgriežas dzimtenē, ārvalstnieki, kuri dodas projām no valsts, kā arī kravu pārvadātāji. Ārlietu ministrijas dati liecina, ka valstī kopš karantīnas sākuma atgriezušies aptuveni 3 000 cilvēku jeb puse no tiem, kuri reģistrējušies  diplomātiskajās pārstāvniecībās ārvalstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti