Lietuvā aktivizēs cīņu ar automobiļu gāzu izmešiem

Lietuvas valdība atbalstījusi likumprojektu, kas paredz ieviest papildu nodokli par automašīnu radītajiem kaitīgo gāzu izmešiem. Iedzīvotāji varēs saņemt arī 1000 eiro kompensāciju, ja nomainīs savu automašīnu pret videi draudzīgāku automobili.

Likumprojektā noteikts, ka nodoklis būs jāmaksā, reģistrējot transporta līdzekli. Nodokļa lielums būs atkarīgs no radītā izmešu daudzuma un varēs sasniegt pat 1280 eiro. Vides ministrs Ķēstutis Mažeika norādīja, ka nodevas mērķis ir mainīt valsts autoparka struktūru un mudināt cilvēkus iegādāties videi draudzīgākas  automašīnas. Valstī esot daudz vecu automašīnu, kas rada būtisku piesārņojumu.

Tomēr likumprojekts vēl jāapstiprina parlamentā un nav skaidrs, vai ideju atbalstīs lielākā daļa deputātu. Savukārt vides ministra parakstītais rīkojums paredz, ka 1000 eiro kompensāciju varēs saņemt fiziskas personas, kuru jaunā automobiļa  ogļskābās gāzes izmešu apjoms nepārsniegs 130 gramus uz kilometru. Līdz 2021. gadam šādām kompensācijām plānots piešķirt kopumā 30 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti