Aizliegums skar mājas un meža cūku gaļu, spermu un cūku barību, taču amatpersonas uzsver, ka tas nebūšot ilgs.
Bažas par Āfrikas cūku mēra atklāšanu Latvijā paudis arī Krievijas veterinārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor". Tā mājaslapā publicētajā ziņojumā norādīts, ka Eiropas Savienība nav darījusi pietiekami daudz, lai apkarotu slimību Polijā, tāpēc tiek prognozēta tās tālāka izplatība Čehijas, Vācijas un Austrijas virzienā.
"Rosseļhoznadzor" uzsver, ka Latvija ir trešā valsts pēc Lietuvas un Polijas, kur konstatēts Āfrikas cūku mēris. Kaimiņvalsti Lietuvu Krievijas dienests uzteicis kā vienīgo vietu, kur ir veikti kompleksi pasākumi cīņā ar šo slimību. Ceturtdien Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pastiprinātās laboratoriskajās pārbaudēs konstatējis, ka Latvijas pierobežā ar Baltkrieviju apstiprināta Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtne trim meža cūkām un vēl trim mājas cūkām Krāslavas novadā.
Balodis piektdienas rītā gan atklāja, ka robežsargi atraduši vēl trīs beigtas mežacūkas.
Gada sākumā Āfrikas cūku mēra uzliesmojumi konstatēti pie Lietuvas un Polijas robežām ar Baltkrieviju. Lietuvā Āfrikas cūku mēris tika konstatēts divām mežacūkām. Pēc šīs slimības uzliesmojuma Latvijas valdība nolēma veltīt profilakses pasākumiem 1,35 miljonus eiro, cerot izvairīties no desmit reižu lielākiem zaudējumiem, ko radītu ilgstoša mūsu cūkgaļas produkcijas importa ierobežošana.