Lielbritānijas zinātnieki mudina valdību sagatavoties ātrai Covid-19 ierobežojumu atgriešanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lielbritānijas valdības zinātniskie padomnieki piektdien mudināja ministrus sagatavoties tam, lai nepieciešamības gadījumā Covid-19 izplatības dēļ ierobežojumi varētu tikt ieviesti ātri. Lielbritānijā turpina pieaugt inficēšanās, hospitalizāciju un nāves gadījumu skaits. Vairāki eksperti aicina valdība jau tagad noteikt ierobežojumus, tomēr premjerministrs Boriss Džonsons pagaidām atteicies to darīt, norādot, ka daži pasākumi nepieciešamības gadījumā varētu tikt īstenoti vēlāk.

Lielbritānijas zinātnieki mudina valdību sagatavoties ātrai Covid-19 ierobežojumu atgriešanai
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Lielbritānijā pagājušajā nedēļā reģistrēti vidēji 47 000 jauni Covid-19 gadījumu dienā. Tas ir par 18% vairāk nekā nedēļu iepriekš, liecina piektdien publiskotie dati. Dienā vidēji konstatēti 135 nāves gadījumi, kas ir par 16% vairāk nekā iepriekšējā nedēļā.

Kopumā Lielbritānijā pandēmijas laikā ir reģistrēti vairāk nekā 139 000 nāves gadījumi, kas ir lielākais skaits Eiropā pēc Krievijas.

Daudzi zinātnieki tagad mudina valdību no jauna ieviest dažus pasākumus, kurus tā atcēla pirms trim mēnešiem, kad beidzās vairāk nekā gadu ilgs ierobežojumu posms, tostarp obligāta masku nēsāšanu telpās, sociālā distancēšanās un ieteikums strādāt no mājām.

Zinātnieku grupa, kas koronavīrusa jautājumos konsultē valdību, saka, ka politiskais darbs attiecībā uz iespējamo pasākumu atjaunošanu būtu jāveic tūlīt, lai valdība būtu gatava ātrai to piemērošanai. Tomēr valdība pagaidām neplāno ieviest ierobežojumus, lai gan to ieviešana tiekot pārskatīta.

Kā atzinis britu premjers Džonsons, plāna B pasākumi, kas paredzētu, piemēram, noteikumu par sejas masku nēsāšanu, sertifikātu lietošanu un ieteikumu strādāt no mājām, varētu tikt īstenoti vēlāk rudenī vai ziemā.

Eksperti norādījuši, ka inficēšanās, nāves gadījumu un hospitalizāciju skaita pieaugums varētu būt saistīts ar dažādiem iemesliem. Pirmkārt, ir atcelti visi ierobežojošie pasākumi un tie nav spēkā jau vairākus mēnešus. Lai gan daļa cilvēku vēl nēsā maskas un ietur distanci, šādu cilvēku skaits ir samazinājies.

Otrkārt, izskan viedoklis par vakcīnu efektivitātes krišanos pēc noteikta laika perioda, tādēļ būtiska ir revakcinācija. Lielbritānija paļaujas gandrīz tikai uz vakcīnām, lai novērstu vīrusa izplatību rudens un ziemas mēnešos, kad visplašāk cirkulē elpceļu vīrusi.

Gandrīz 80% cilvēku no 12 gadu vecuma Apvienotajā Karalistē ir saņēmuši divas vakcīnas devas, un miljoniem tagad tiek piedāvāta revakcinācija, ieskaitot visus, kas vecāki par 50 gadiem.

Zinātnieku konsultējošās grupas ieskatā, no visiem pasākumiem, ko valdība apsver, atgriešanās pie darba no mājām, visticamāk, vīrusa pārnesi ietekmētu visvairāk. Zinātnieki norādījuši, ka liels hospitalizāciju pieaugums, kāds bija pagājušajā ziemā, ir arvien maz ticams un ka revakcinācija var saglabāt vīrusa izplatību "līdzīgā līmenī vai zemākā līmenī, nekā pašlaik novērots".

Premjers Džonsons uzsvēris, ka pašreizējais inficēšanās līmenis nav ārpus prognozētajiem parametriem. Izskanējušas runas, ka situācijas pasliktināšanās gadījumā būtu jāievieš "lokdauns", tomēr Džonsons kategoriski noraidījis, ka to darīs un ka tas varētu tikt apspriests.

Visbeidzot britu veselības amatpersonas paziņojušas, ka oficiāli pēta vīrusa delta varianta apakšpaveidu, kas ticis novērots arvien vairākos gadījumos. Līdz 20. oktobrim konstatēti 15 000 inficēšanās gadījumi ar šo variantu, kas pirmo reizi uziets jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti