Lielbritānijas valdībā briest krīze

Lielbritānijas valdībā briest krīze, ziņo britu laikraksti. Vairāki ministri draudējuši pamest valdību. Valdības pārstāvji nav apmierināti ar premjerministres Terēzas Mejas gatavību piekāpties Eiropas Savienībai “Brexit” jautājumā.

Nākamnedēļ Briselē gaidāms svarīgs samits, kurā, iespējams, tiks panākta vienošanās par “Brexit” nosacījumiem. Reaģējot uz Mejas gatavību piekāpties, no valdības varētu atkāpties trīs ministri.

Mejas Ziemeļīrijas sabiedrotie draudējuši atsaukt atbalstu valdībai un rīkot uzticības balsojumu. Tas savukārt varētu novest pie pirmstermiņa vēlēšanām.

Ministri pauž neapmierinātību ar Mejas nostāju Īrijas robežas jautājumā. Bažas paustas arī par Lielbritānijas palikšanu Eiropas Savienības muitas ūnijā uz nenoteiktu laiku pēc izstāšanās. Eiroskeptiķi vēlas, lai tiktu noteikts laika ierobežojums tam, cik ilgi Lielbritānijai būs jāievēro Eiropas Savienības muitas noteikumi.

KONTEKSTS:

2016.gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza 2017.gada martā, bet Lielbritānijas izstāšanās sarunas no ES sākās 2017.gada jūnijā. Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019.gada 29.martā. Pēc tam ir paredzēts gandrīz divus gadus garš pārejas posms.

Eiropas Komisija jūlija otrajā pusē aicināja dalībvalstis un uzņēmējus gatavoties gadījumam, ja Lielbritānijas izstāšanās no ES jeb "Brexit" notiks bez vienošanās starp Londonu un Briseli. Joprojām nav pārliecības, ka līdz "Brexit" datumam stāsies spēkā ratificētā vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti