Lielbritānijas un ES sarunas par tirdzniecību pēc «Brexit» bez būtiskiem rezultātiem

Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) pārstāvju sarunās par savstarpējo tirdzniecību pēc "Brexit" pagaidām nav sasniegti būtiski rezultāti. Problēmas rada Covid-19 pandēmijas radītie apgrūtinājumi un nesaskaņas par vairākiem būtiskiem jautājumiem.

"Saskaņotais grafiks pat pirms pandēmijas bija ļoti ambiciozs. Pandēmija radījusi papildu spiedienu uz sarunu vedējiem.

Mums patlaban vajadzētu gatavot piekto sarunu kārtu, bet mēs īstenojam tikai trešo sarunu kārtu.

Mēs esam zaudējuši vairākas vērtīgas nedēļas," sacīja Eiropas Parlamenta tirdzniecības koordinators Deivids Makkalisters.

Atbildīgās savienības amatpersonas informējušas, ka jūnijā paredzēts rīkot augsta līmeņa ES un Lielbritānijas amatpersonu tikšanos par panākto progresu un tās laikā būs jālemj par tālāko diskusiju gaitu. Tomēr videokonferences režīmā notiekošajās sarunās nav panākta principiāla vienošanās par vairākiem būtiskiem jautājumiem, tai skaitā zvejas tiesībām un tiesu jurisdikciju.

Savukārt Lielbritānijas pārstāvis Džeimss Sluks atkārtoti pauda nostāju, ka

Brisele prasa pārāk daudz un oficiālā Londona negrasās atteikties no suverēnajām Lielbritānijas tiesībām.

Britu valdības pārstāvji arī informēja, ka pastāvīgā iedzīvotāja statusam īpašas programmas ietvaros patlaban ir pieteikušies vairāk nekā 3,5 miljoni ES pilsoņu, kas vēlas uzturēties valstī arī pēc tās izstāšanās no bloka.

KONTESTS:

Lielbritānija 31. janvārī formāli atstāja ES, taču līdz gada beigām spēkā ir pārejas periods, kura laikā uz britiem joprojām attieksies visi ES noteikumi.

ES un Lielbritānijas tirdzniecības vienošanās būtu jānoslēdz līdz 2020. gada beigām. Ja tas neizdosies, tad abas puses sāks tirgoties uz Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumiem, kas paredz vērā ņemamas muitas nodevas daudzām precēm un citus tirdzniecības šķēršļus.

Savukārt 2020. gada pavasarī jaunus sarežģījumus sarunās ienesa Covid-19 krīze, kas skar visu Eiropu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti