Lielbritānijas un ES līderi sola noslēgt «pēcbreksita» līgumu līdz gada beigām

Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) vadošās amatpersonas sola noslēgt līgumu par savstarpējām attiecībām līdz gada beigām. “Brexita” problēmām veltītā sanāksme pirmdien, 15. jūnijā, notika videokonferences formātā.   

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pēc diskusijas paziņoja, ka abu pušu viedoklī nav nepārvaramu pretrunu un patlaban sarunās par “pēcbreksita” attiecībām nepieciešams mazliet vairāk spara.

Būtu labi panākt vienošanos pēc iespējas ātrāk, un neesot iemeslu, kādēļ sarunas nevarētu pabeigt jau jūlijā. Nedaudz piesardzīgāka savos izteikumos bija  Eiropas Komisijas prezidente  Urzula fon der Leiena.

Viņa solīja smagi strādāt, lai veidotu attiecības un ratificētu vienošanos līdz šī gada beigām.

KONTEKSTS:

Lielbritānija 31. janvārī formāli atstāja ES, taču līdz gada beigām spēkā ir pārejas periods, kura laikā uz britiem joprojām attieksies visi ES noteikumi.

ES un Lielbritānijas tirdzniecības vienošanās būtu jānoslēdz līdz 2020. gada beigām. Ja tas neizdosies, tad abas puses sāks tirgoties uz Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumiem, kas paredz vērā ņemamas muitas nodevas daudzām precēm un citus tirdzniecības šķēršļus.

2020. gada pavasarī jaunus sarežģījumus sarunās ienesa Covid-19 krīze, kas skar visu Eiropu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti