Lielbritānijas premjers Sunaks: «Zelta laikmets» attiecībās ar Ķīnu ir beidzies

Lielbritānija atteikusies no ķīniešu kompānijas "CGN" dalības Saizvelas atomelektrostacijas būvniecībā. Tā vietā briti projekta īstenošanā sadarbosies ar otru partneri, Francijas kompāniju "EDF".

Lēmums par saišu saraušanu ar Ķīnas uzņēmumu izskanējis vien dienu pēc tam, kad Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks paziņoja par "zelta laikmeta" beigām Apvienotās Karalistes un Ķīnas attiecībās.

Saizvelas atomelektrostacija Anglijas austrumos pēc 2035. gada saražos jaudu, ko varētu patērēt aptuveni sešu miljoni mājsaimniecību.

Ķīnas uzņēmums "China General Nuclear" bija paredzējis šajā projektā ieguldīt aptuveni 20 procentus no kopējās summas. Pagaidām nav zināms, kāda būs šīs ķīniešu kompānijas loma otrā britu kodolstacijas projektā "Hinkley Point".

Kā paziņojis britu premjers Sunaks, Ķīna rada sistēmiskus izaicinājumus britu interesēm un vērtībām, vienlaikus brīdinot, ka Aukstā kara retorika nav vietā un Ķīnas ekonomisko nozīmi pasaulē nedrīkst ignorēt.

Londonas un Pekinas attiecības pēdējās dienās saasinājušās arī pēc tam, kad Ķīnā tika uzbrukts britu raidsabiedrības BBC žurnālistam, kurš atspoguļoja protestus pret Covid-19 ierobežojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti