Lielbritānijas premjers Džonsons izturējis uzticības balsojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons pirmdien vakarā izturējis uzticības balsojumu, ko bija ierosinājusi ar viņa darbību neapmierinātā Konservatīvās partijas deputātu daļa.

211 deputāti nobalsoja par Džonsona palikšanu Konservatīvās partijas līdera un Lielbritānijas premjera amatā, bet 148 deputāti balsoja par neuzticības izteikšanu Džonsonam, ziņo BBC.

Lai saglabātu amatu, Džonsonam uzticības balsojumā bija jāsaņem vismaz 180 no 359 parlamentā pārstāvēto konservatīvo atbalsts.

Džonsonam ir izdevies saglabāt savu posteni, tomēr balsojuma rezultāti liecina, ka vairāk nekā 40% premjera partijas deputātu izteikuši viņam neuzticību.

2018. gadā Džonsona priekštece premjera amatā Terēze Meja izturēja Konservatīvās partijas deputātu ierosināto uzticības balsojumu ar nedaudz lielāku pārsvaru, taču jau pēc pusgada viņai tomēr nācās aiziet no Konservatīvās partijas līderes un premjeres amata.

Uz šāda scenārija atkārtošanos cer opozīcijā esošās Leiboristu partijas līderis Kīrs Stārmers, kurš pavēstījis, ka britu vēlētājiem ir izvēle starp sašķelto Konservatīvo partiju un vienoto Leiboristu partiju.

"Konservatīvās partijas deputāti šovakar izdarīja izvēli. Viņi ignorēja britu sabiedrību un nolēma cieši saistīt sevi un partiju ar Borisu Džonsonu un visu, ko viņš pārstāv.

Konservatīvā partija tagad uzskata, ka britu sabiedrībai nav tiesību sagaidīt godīgumu no politiķiem," apgalvo Stārmers.

Džonsons pirms balsojuma saviem partijas biedriem atgādināja, ka viņa vadībā Konservatīvā partija izcīnīja pārliecinošāko uzvaru parlamenta vēlēšanās 40 gadu laikā. Viņš pauda apņēmību arī nākamajās vēlēšanās aizvest partiju līdz uzvarai.

Džonsons savā runā norādīja arī uz lielo atbalstu, ko viņa vadībā Lielbritānija sniegusi Ukrainai. Šajā ziņā Džonsons atšķiras no Eiropas Savienības lielvalstu Francijas un Vācijas līderiem, kas tiek kritizēti par nepietiekamo atbalstu Ukrainai.

Džonsons apgalvo, ka arī britu Leiboristu partijas vadība nebūtu gatava stāties pretī Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Britu premjers arīdzan apsolīja vēlētājiem cīnīties ar inflāciju un tās sekām, ko veicinājis Krievijas iebrukums Ukrainā, kas pastiprināja energoresursu un pārtikas cenu kāpumu.

Džonsonam nav bijis viegli atgūties no skandāliem, ko izraisīja ziņas par ballītēm Dauningstrītā karantīnas režīma laikā.

Neapmierinātība ar Džonsona vadības stilu un “likumu pārkāpšanas kultūru” pieņēmās spēkā, kad kļuva zināms, ka pandēmijas laikā, kad premjers iedzīvotājiem aizliedza rīkot pasākumus un tikties, viņš pats piedalījies savas dzimšanas dienas ballītē, kas notika premjera birojā.

KONTEKSTS:

Lielbritānijas politisko dzīvi ir pārņēmuši skandāli par Džonsona un viņa padoto rīkotajām darba ballītēm Dauningstrītā un arī premjerministra dzīvoklī laikā, kad visā valstī bija spēkā stingri kovida pulcēšanās ierobežojumi. 

Lai arī Džonsons savu vainu atzīst un sola neatkārtot pieļautās kļūdas, netrūkst politiķu, kas pieprasa viņa demisiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti