Trešdien, 20. februārī, Meja tikās ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru, un abas amatpersonas vienojās turpināt darbu pie garantiju jautājuma Īrijas robežas pagaidu risinājuma lietā.
Britu premjere uzsvēra, ka nepieciešams panākt juridiski saistošas izmaiņas, lai "Brexit" vienošanos apstiprinātu Pārstāvju palātas deputāti.
Jau ceturtdien, 21. februārī, Briselē ieradīsies britu valdības pārstāvji un ģenerālprokurors, lai turpinātu sarunas ar Eiropas Savienības (ES) delegācijas pārstāvjiem.
Tā dēvētā robežas pagaidu risinājuma mērķis ir novērst stingras robežas atjaunošanos starp Ziemeļīriju un Īrijas Republiku pēc Lielbritānijas izstāšanās no bloka. Līdz šim visi mēģinājumi rast risinājumu šai problēmai beigušies bez panākumiem.
KONTEKSTS:
2016. gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019. gada 29. martā. Taču Lielbritānijas parlaments noraidīja tā saukto "Brexit" šķiršanās līgumu, kas ir teju 600 lapas garš un ir juridiski saistošs.
Ja Lielbritānija tomēr pamet bloku bez jebkāda līguma, tad jau 30. martā var iestāties vērā ņemamas sekas. Līdz ar to arī Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji, kas sadarbojas ar Apvienoto Karalisti, ir aicināti nopietni gatavoties šādai iespējai. Šķiršanās bez vienošanās var radīt nopietnas problēmas gan ar preču piegādi, gan ar muitas kontroli, gan ar dažādām atļaujām un licencēm, kas nebūs vairs spēkā. Arī privātpersonu ceļošana var būt apgrūtināta.