Pusdiena

Rīgas patversmēs aizvadītajā ziemā audzis klientu skaits

Pusdiena

Par slepenas informācijas nopludināšanu ASV arestē valdības aparāta darbinieci

Britu policija atklāj Londonas teroraktu sarīkojušo uzbrucēju identitāti

Lielbritānijas policija atklāj divu Londonas teroristu vārdus

Lielbritānijas policija atklājusi divu no trīs teroristu vārdiem, kas sestdien sarīkoja slaktiņu Londonā, laupot septiņu cilvēku dzīvības. 

Viens no tiem ir 27 gadus vecais Hurams Šazads Buts, kurš vairākus gadus dzīvojis Bārkingā Londonas austrumos. Buts bijis viens no pērn britu sabiedriskajā televīzijā demonstrētās dokumentālās filmas "Džihādists kaimiņos" varoņiem. Buts bijis precējies, un viņam bija bērni.

Viņš jau iepriekš bija zināms gan policijai, gan britu iekšējās drošības dienestam MI5, taču tiesībsargājošās iestādes apgalvo, ka nav zinājušas par plānoto uzbrukumu.

Otrs uzbrucējs bija 30 gadus vecais Rašis Reduane, kas arī dzīvojis Bārkingā.

Britu policija ziņo, ka Buts ir Pakistānā dzimis Lielbritānijas pilsonis. Reduanem, kā viņš pats iepriekš apgalvojis, ir Marokas un Lībijas pilsonība, taču viņš par savu identitāti mēdzis cilvēkus maldināt.

Policijas pārstāvji aicināja iedzīvotājus sniegt informāciju par abiem teroristiem un informē, ka no apcietinājuma atbrīvotas 10 personas, kuras tika turētas aizdomās par saistību ar Londonas uzbrukumu. Pagaidām nav izdevies noskaidrot, vai trīs teroristi darbojās vieni, vai arī viņiem bija līdzdalībnieki.  

Kā jau ziņots, trīs teroristi sestdien, 3.jūnijā, vakarā ar mikroautobusu uztriecās gājējiem uz Londonas tilta, bet pēc tam ar nažiem uzbruka cilvēkiem netālu esošajā tirgū. Policija visus uzbrucējus nošāva. Teroraktā bojā gāja septiņi, bet ievainojumus guva teju 50 cilvēku.

Trešā terorista identitāte vēl netiek atklāta, un izmeklēšana turpinās, lai noskaidrotu, vai uzbrucēji darbojušies plašākā tīklā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti